قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۶۰۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پنتاگون: رزمایش سه جانبه ایران، روسیه و چین را زیر نظر داریم

وزارت دفاع آمریکا( پنتاگون) به برگزاری رزمایشی نظامی میان ایران، روسیه و چین در دریای عمان و شمال اقیانوس هند واکنش نشان داد و اعلام کرد که واشنگتن این رزمایش سه جانبه را زیر نظر دارد.

پنتاگون: رزمایش سه جانبه ایران، روسیه و چین را زیر نظر داریم

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نقل از روسیا الیوم، «شان رابرتسون» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در واکنش به برگزاری رزمایش نظامی سه جانبه میان ایران، روسیه و چین، که از امروز به مدت چهار روز در دریای عمان و شمال اقیانوس هند برگزار می شود، گفت: «ایالات متحده از رزمایش دریایی، که قرار است میان روسیه، ایران و چین در دریای عمان برگزار شود مطلع است و آن را زیر نظر خواهد داشت. ما به همکاری با شرکا و متحدان ادامه خواهیم داد تا از آزادی دریانوردی و جریان آزاد تجارت در آبراهه های بین المللی اطمینان حاصل شود.»

«وو چیان» سخنگوی وزارت دفاع چین، روز گذشته طی کنفرانسی خبری اعلام کرد، رزمایش دریایی مشترک ایران، چین و روسیه از روز جمعه به مدت چهار روز در شمال اقیانوس هند و دریای عمان برگزار می شود.

سخنگوی وزارت دفاع چین همچنین تأکید کرد که هدف از این رزمایش تعمیق همکاری میان نیروهای دریایی سه کشور است و این رزمایش نشان می دهد که همکاری نظامی طبیعی میان نیروهای مسلح سه کشور وجود دارد که مطابق با قوانین و اقدامات بین المللی است و لزوما با اوضاع منطقه مرتبط نیست.

طبق اعلام وزارت دفاع روسیه، توافق درباره این رزمایش دریایی در ماه ژوئیه سال جاری و در جریان رژه بزرگ دریایی در «سنت پترزبورگ»، که به مناسبت روز نیروی دریایی روسیه با حضور فرماندهان نیروی دریایی سه کشور مذکور برگزار شد، انجام شد.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha