قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۵۹۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پیشنهاد سائرون برای برون رفت از بحران نخست وزیری عراق

ائتلاف سائرون برای برون رفت از بحران تشکیل دولت در عراق پیشنهادی را مطرح کرده که مربوط به برگزاری همه پرسی مردمی درخصوص نامزدهای نخست وزیری عراق است.

پیشنهاد سائرون برای برون رفت از بحران نخست وزیری عراق

به نقل از سایت شبکه الجزیره، چند ساعت بعد از مخالفت برهم صالح، رئیس جمهوری عراق با مکلف کردن اسعد العیدانی، استاندار بصره برای تشکیل کابینه و ارائه استعفانامه اش به پارلمان فراکسیون پارلمانی سائرون (۵۴ نماینده) که جریان صدر هسته اصلی آن را تشکیل می دهد خواستار برگزاری همه پرسی مردمی قبل از پایان سال جاری میلادی بر سر سه نامزد نخست وزیری شد.

در این راستا یک منبع نزدیک به مقتدی صدر نام این سه نامزد را مصطفی الکاظمی رئیس سازمان اطلاعات، قاضی رحیم العکیلی و قائق الشیخ علی، نماینده سابق اعلام کرد.

در اشاره به مخالفت صالح با معرفی نامزد ائتلاف البناء (سازندگی) برای تشکیل دولت آینده فراکسیون مذکور از آنچه آن را موضع ملی و مسؤولانه رئیس جمهوری در قبال بحران کشور خواند، تقدیر کرد.

فراکسیون سائرون همچنان این گونه ادامه داد که موضعش همسو با ملت است و ملت را فراکسیون اکثریت و منبع قانونی تمام قوه ها می داند.

برهم صالح روز پنج شنبه ضمن مخالفت با معرفی نامزد ائتلاف البناء برای تشکیل کابینه آتی عراق استعفای خود را روی میز پارلمان گذاشت.

یک منبع در دفتر رئیس پارلمان عراق نیز به الجزیره گفت، هیئت رئیسه پارلمان استعفانامه رئیس جمهوری را دریافت کرده و ظرف دو روز آینده به نحوه تعامل با آن خواهد پرداخت.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha