قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۵۹۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

شهروندان یزدی برای پیشگیری از بحران ها همیشه آماده باشند

استان ها یزدیزد استاندار یزد گفت: نقش دولت و دستگاه های مختلف امداد و نجات در حوادث مختلف و نیز بحران ها فقط ستادی، حمایت و پشتیبابی است، باید شهروندان آمادگی پیشگیری و کاهش…

شهروندان یزدی برای پیشگیری از بحران ها همیشه آماده باشند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمدعلی طالبی پنجشنبه شب در آیین افتتاح نمایشگاه سه روزه « ایمنی در بحران » که با حضور جمعی از مسوولان و مردم محلی در سالن مدیریت بحران افتتاح شد، افزود: پرداختن به آموزش و فرهنگ سازی در راستای پیشگیری از بحران ها و کاهش آسیب ها باید محور فعالیت ها باشد.

وی ادامه داد: باید مدیریت بحران با ارائه آموزش های لازم برای اقشار مختلف مردم ، آنها را برای پیشگیری از آسیب های ناشی از بحران  در جامعه آماده کند و واگذاری امور در این بخش به مردم و تشکل ها در صدر برنامه ها باشد.

استاندار یزد اظهارداشت: عمومی کردن مسائل مرتبط با بحران توسط دولت و دستگاه های اجرایی امداد و نجات از دیگر مواردی است که باید همواره در برنامه ریزی ها مدنظر متولیان امر قرار گیرد.

طالبی گفت: پیشگیری از آسیب  بحران ها و کاهش آن باید به مطالبه عمومی در بین اقشار مختلف مردم تبدیل شود و در این خصوص به کار و اقدام جدی نیاز است.

همچنین مدیرکل مدیریت بحران استانداری یزد گفت: برگزاری نمایشگاه ها و انجام مسابقات همه در راستای ارتقای آمادگی مردم و آشنایی بیشتر با بحران ها و راه های پیشگیری از آنها انجام می شود.

محمود شاکری شمسی افزود: توجه به آموزش اقشار مختلف مردم به خصوص دانش آموزان و دانشجویان از جمله برنامه های محوری و مورد تاکیدی است که در سال های اخیر برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: برای پیشگیری از آسیب بحران ها نه تنها دولت بلکه همه مردم در کنار هم باشند و دستگاه های اجرایی وظایف خود را با آمادگی هرچه بیشتر انجام دهند.

نمایشگاه ایمنی در بحران در ۳۰ غرفه شامل فعالیت دستگاه های اجرایی و تشکل های مردمی در پیشگیری از بحران ها و کاهش آسیب های ناشی از آن برپا شد.             

 استاندار یزد هفته جاری در نشستی با اشاره به اینکه در زمینه های فرهنگی و اجتماعی شاهد افزایش فعالیت تشکل های مردمی در مناطق مختلف استان هستیم ، گفت: به مشارکت تشکل های مردم نهاد (سمن ها) برای مدیریت بحران نیاز داریم ، امیدواریم در این مورد اقدام مناسب به عمل آید .

محمدعلی طالبی چندی قبل در نشست ستاد پیشگیری و هماهنگی مدیریت بحران استان افزود: وجود سازمان های مردمی و تشکل های  آماده به کار، با حضور اقشار مختلف مردم و علاقه مندان در مدیریت بحران بسیار موثر و تعیین کننده است.

وی ادامه داد: برخی دستگاه های اجرایی در کنار فعالیت های خود نسبت به راه اندازی تشکل های مردمی برای انجام امور و کمک تاکنون اقدام کرده اند ،انتظار می رود مدیریت بحران نیز برای ایجاد و حمایت از اینگونه تشکل ها اقدام کند.

از ۴۳ فقره بلایای طبیعی در جهان ۳۳ نوع آن در ایران رخ می دهد که این مساله موجب شده تا ایران به عنوان یکی از ۱۰ کشور بلاخیز جهان به شمار رود.
به نوشته روزنامه ها ، بنابر آمارهای رسمی، در ۹۰ سال گذشته، بیش از ۲۰۰ هزار نفر از مردم کشورمان بر اثر بلایای طبیعی کشته شدند که از این تعداد حدود ۷۶ درصد بر اثر زلزله، ۱۳ درصد بر اثر سیل و ۱۱ درصد بر اثر سایر بلایای طبیعی بوده است.
با توجه به نقش مردم در کاهش خسارت بلایای طبیعی، مردم در بحران های مختلف ثابت کرده اند که همواره حامی مسوولان هستند و  مدیریت بحران را دولت به تنهایی نمی تواند اداره کند و در این عرصه به حضور و مشارکت مردم نیازمند هستیم.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha