قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۵۸۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

۱۴ میلیون تن کالا از استان مرکزی به نقاط مختلف کشور حمل شد

استان ها مرکزیاراک معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل استان مرکزی گفت: ۱۴ میلیون تن کالا در ۹ ماه سال جاری به وسیله ناوگان جاده ای این استان به نقاط مختلف کشور حمل شده که نسبت…

۱۴ میلیون تن کالا از استان مرکزی به نقاط مختلف کشور حمل شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، «علی امیری خورهه» روز جمعه افزود: این کالاها در قالب بیش از ۸۵۰ هزار سفر حمل شده و بیشترین کالابه ترتیب شامل انواع سیمان با ۱۷ درصد از کل، نفت کوره و گازوئیل ۱۶ درصد و انواع سنگ معدنی با هشت درصد بوده است.

وی اظهار داشت: بر اساس آمار بارنامه های صادره، به طور متوسط در چهار سال اخیر ماهانه یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن کالا در قالب ۱۰۰ هزار سفر باری از مبدأ این استان به سایر نقاط کشور حمل شده است.

وی گفت: ۸۰ درصد بار جابه جا شده از مبداء استان مرکزی از سه شهرستان اراک، دلیجان و ساوه بارگیری شده و استان های تهران، خوزستان، اصفهان و قم مقصد بیشترین حجم کالاهای جابه جا شده بوده اند.

معاون اداره کل راهداری وحمل و نقل استان مرکزی افزود: این استان با این حجم جابه جایی کالا، پنج درصد از حمل بار در کشور را به خود اختصاص داده و در رتبه نهم کشور قرار دارد.

امیری اظهار داشت: ۱۰ درصد از کل بار جا به جا شده در استان به صورت درون استانی و ۹۰ درصد برون استانی است.

وی از جابه جایی ۱۸۱ هزار و ۵۱۶ مسافر به وسیله ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای استان مرکزی در این مدت خبر داد و گفت: این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته پنج درصد کاهش یافته است.

معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل و نقل استان مرکزی گفت: استفاده از خودروی شخصی در مسافرت ها از جمله مهم ترین عوامل کاهش تعداد مسافران ناوگان عمومی در سال جاری بوده است.

امیری افزود: این مسافرتوسط ۱۷ هزار و ۱۰۱ سفر از مقصد استان مرکزی به سایر نقاط کشور جا به جا شده اند که تعداد این سفرها نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته سه درصد کاهش یافته است.

۶ هزار و ۴۰۰ کیلومتر انواع آزاد راه، راه اصلی و راه روستایی در استان مرکزی وجود دارد و روزانه حدود ۴۹۰ هزار وسیله نقلیه از جاده های این استان تردد می کنند.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha