قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۵۸۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

شکایت دختر بروس لی از یک رستوران زنجیره ای چینی

 دختر بروس لی از یک رستوران زنجیره ای فست فود، به دلیل استفاده از تصویر پدر خود شکایت کرد. رستوران های زنجیره ای چینی با نام "کنگ فوی واقعی" از تصویر بروس لی در آرم خود استفاده کرده اند. تصویری که امتیاز رسمی آن متعلق به خاندان لی است.

شکایت دختر بروس لی از یک رستوران زنجیره ای چینی

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  دختر بروس لی از یک رستوران زنجیره ای فست فود، به دلیل استفاده از تصویر پدر خود شکایت کرد. رستوران های زنجیره ای چینی با نام "کنگ فوی واقعی" از تصویر بروس لی در آرم خود استفاده کرده اند. تصویری که امتیاز رسمی آن متعلق به خاندان لی است.

شرکتی که توسط دختر بروس لی اداره می شود ، از یک زنجیره فست فود چینی بخاطر استفاده از تصویری از ستاره فیلم های سینمایی و استاد هنرهای رزمی شکایت کرده است.

شانون لی این رستوران زنجیره ای را متهم کرده است که به مدت 15 سال از تصویر پدرش در یک آرم بدون اینکه حقوق مالکیت معنوی را پرداخت کند، استفاده کرده است. اما این سرتوران زنجیره ای اعلام کرد که استفاده از این آرم از طرف مقامات چینی مجاز بوده است .

شانون لی از این رستوران زنجیره ای خواست که بلافاصله استفاده از تصویر پدر وی را متوقف کنند. درواقع شانون لی یک ضرب الاجل 90 روزی برای روشن شدن تکلیف این پرونده تعیین کرده است. رستوران زنجیره ای کنگ فوی واقعی در سال 1990 تاسیس شد و از سال 2004 آرم آن تصویری از یک مرد با موی تیره را در حال کونگ فو به نمایش می گذارد که شبیه بروس لی است.

به گفته رسانه های چینی ، بنیانگذار این رستوران زنجیره ای گفت که این رستوران بیش از 600 مجموعه در سراسر کشور دارد و ارزش کل دارایی آنها بیش از پنج میلیارد یوان است. این شرکت در سال گذشته در بین 10 شرکت برتر فست فود در چین قرار گرفت.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha