قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۵۷۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

انجام 940 مورد بازرسی از وسائل بازی در لرستان

مدیرکل استاندارد لرستان گفت: در 9 ماهه امسال 940 مورد بازرسی از وسائل بازی در سطح این استان صورت گرفت.

انجام 940 مورد بازرسی از وسائل بازی در لرستان

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از خرم آباد، به نقل از روابط عمومی اداره کل استاندارد لرستان،مرضیه قنبریان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 940 مورد بازرسی از وسایل بازی مستقر در استان انجام گرفته است، 

وی افزود: از این تعداد، 840 مورد بازرسی توسط شرکت های بازرسی همکار تایید صلاحیت شده زیر مجموعه سازمان ملی استاندارد، و 100 مورد بازرسی نیز به طور مشترک توسط کارشناسان اداره کل و نمایندگان شهرداری ها در سطح استان انجام شده است.

مدیرکل استاندارد لرستان اظهار داشت: در 9 ماهه گذشته تعداد 20 مجوز استاندارد برای وسایل تفریحی در استان صادر شده است و در مجموع، 90 وسیله بازی در استان دارای مجور استاندارد هستند.

قنبریان خاطرنشان کرد: از ابتدای سال، تعداد 25 وسیله بازی در استان به دلیل عدم رعایت استانداردهای لازم و عدم دریافت مجوز استاندارد، پلمپ شده است.

وی یادآور شد: عدم استانداردسازی وسایل بازی مستقر در شهربازی ها، پارک ها و زمین های بازی، ایجاد خطر و حادثه آفرینی برای استفاده کنندگان به ویژه خردسالان و کودکان را به دنبال دارد و بنابراین تخطی از قوانین استاندارد توسط مالکان و بهره برداران، پیگرد قانونی را به دنبال دارد.

 مدیرکل استاندارد لرستان در پایان توصیه کرد: هم استانی های عزیز هنگام استفاده از وسایل بازی، از وجود گواهی بازرسی استاندارد که بایستی در فضای قابل مشاهده در مجاورت تجهیز مورد استفاده، نصب شود، اطمینان حاصل کنند و در صورت عدم مشاهده و یا بروز هر گونه حادثه، مراتب را از طریق سامانه رسیدگی به شکایات به اداره کل استاندارد استان لرستان اعلام کنند.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha