قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۵۵۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

واکنش آمریکا به رزمایش سه جانبه ایران، روسیه و چین

وزارت دفاع آمریکا روز پنجشنبه به برگزاری رزمایش سه جانبه میان ایران، روسیه و چین در شمال اقیانوس هند واکنش نشان داد.

واکنش آمریکا به رزمایش سه جانبه ایران، روسیه و چین

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، «سیان رابرتسون» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا روز پنجشنبه گفت که واشنگتن رزمایش دریایی مشترک ایران، روسیه و چین در اقیانوس هند را زیر نظر دارد و با متحدان در راستای اطمینان از آزادی دریانوردی همکاری خواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، وی در ادامه گفت: «ما از برگزاری رزمایش چندجانبه میان ایران، چین و روسیه در دریای عربی مطلع هستیم. ما آن را زیر نظر داریم و به همکاری با شرکا و متحدان ادامه خواهیم داد تا از آزادی دریانوردی و جریان آزاد تجارت در آبراه های بین المللی اطمینان حاصل شود.»

بر اساس گزارش ها، نیروی دریایی روسیه با سه فروند شناور شامل یک فروند ناوچه کلاس «Neustrashimyy» با نام «Yaroslav Mudry»، یک فروند یدک کش با نام «Yevgeniy Khorov» و یک فروند تانکر سوخت رسان با نام «Yel"nya» در این رزمایش سه جانبه شرکت خواهد کرد. 

سردار سرتیپ «ابولفضل شکارچی» سخنگوی ارشد نیروهای مسلح ایران روز چهارشنبه درباره اهمیت برگزاری این رزمایش گفت: «اقیانوس هند و دریای عمان از مناطق کلیدی تجارت جهانی محسوب می شوند و کشورهای بسیاری در این مناطق تردد می کنند به همین جهت برقراری امنیت در این منطقه مهم و حیاتی است. مقابله با تروریسم و دزدی دریایی از دیگر اهداف این رزمایش است.»

انتهای پیام/.

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha