قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۵۲۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ریابکوف: تحریم تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران تمدید نخواهد شد

معاون وزیر امور خارجه روسیه روز پنج شنبه در گفت وگویی با خبرگزاری اینترفکس روسیه اعلام کرد که تحریم تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران سال آینده منقضی می شوند و تمدیدی در کار نخواهد بود.

ریابکوف: تحریم تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران تمدید نخواهد شد

: سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه روز پنج شنبه در گفت وگویی با خبرگزاری اینترفکس روسیه با اشاره به «اصل لزوم وفای به عهد» گفت: توافق ها باید انجام شوند. طرف های برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و تدوین کنندگان مشترک قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل به این توافق دست یافتند.

معاون وزیر خارجه روسیه در ادامه گفت: آن چه به اصطلاح تحریم تسلیحاتی گفته می شود بُعد دیگری هم دارد. این امر صادرات سلاح توسط ایران را هم ممنوع می کند. مطابق توافق ها، به دلیل پایان دوره اعتبار، هر دو محدودیت سال آینده منقضی می شوند و تمدیدی در کار نخواهد بود.

وی همچنین اعلام کرد که به باور او تأثیر شکست برجام بر قیمت جهانی نفت بیشتر روانی خواهد بود تا تاثیری واقعی. وی در اینباره گفت: من در مورد نحوه عملکرد بازار هیدروکربن تخصص ندارم. البته که [شکست برجام] تأثیر روانی دارد. اما، هر اتفاقی که افتاده، در سال های اخیر هیچ جهشی در قیمت نفت مشاهده نکرده ایم.

بر اساس قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل، واردات یا صادرات تسلیحاتی به، یا از ایران به مدت پنج سال ممنوع شده است. این ممنوعیت در سال ۲۰۲۰ منقضی می شود.

به گفته مقامات آمریکایی، طبق قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد که در پیوند با توافق هسته ای صادر شده است، تحریم های تسلیحاتی سازمان ملل علیه جمهوری اسلامی در اکتبر سال ۲۰۲۰ به پایان خواهد رسید و ممنوعیت سفر قاسم سلیمانی و ۲۲ ایرانی دیگر هم برطرف خواهد شد.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha