قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۴۸۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سازمان های مردم نهاد، نماد اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر هستند

استان ها خراسان جنوبی بیرجند معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: سازمان های مردم نهاد، نماد اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر هستند و دستگاه ها می توانند با استفاده…

سازمان های مردم نهاد، نماد اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر هستند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، ناصر خوش خبر روز پنجشنبه در کمیته تخصصی توسعه مشارکت های مردمی و سازمان های مردم نهاد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با اشاره به درهم تنیدگی کمیته های ذیل شورای هماهنگی افزود: توفیقات ناشی از تاثیرگذاری کمیته ها بر هم می تواند برنامه ها و اقدامات شورای هماهنگی را نیز موثرتر سازد.

وی تصریح کرد: تشکل ها و اعضای کمیته تخصصی توسعه مشارکت های مردمی در این زمینه باید به ارتقای سطح دانش و آگاهی جامعه توجه داشته باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی در بخش دیگری از سخنانش به این نکته اشاره کرد که در راستای اهداف شورای هماهنگی، دستگاه ها می بایست برنامه مدونی متناسب با ظرفیت های استان را ترسیم کنند به گونه ای که چشم انداز مناسبی به آینده پیش رو داشته باشد.

وی افزود: در این سند باید به مواردی همچون ضرورت مقابله با آسیب های ناشی از مصرف مواد مخدر، دامنه تخریب مصرف مواد، شرایط استان و... توجه شود.

خوش خبر تاکید کرد: فعالان تشکل ها و سازمان های مردم نهاد، افرادی خلاق و ایده پرداز هستند لذا می توانند در تحقق برنامه های این اسناد موثر باشند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خراسان جنوبی نیز با تاکید بر اینکه خراسان جنوبی تنها استانی است که طرح «یاریگران زندگی» را بومی سازی کرده، از تکلیف دستگاه ها برای ارائه برنامه های خود به منظور ارتقای طرح، رفع نواقص آن و سایر موارد خبر داد. 

بنابر این گزارش نشست کمیته تخصصی توسعه مشارکت های مردمی و سازمان های مردم نهاد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی، با تشریح اقدامات دستگاه های عضو در زمینه مبارزه با مواد مخدر، به چند پیشنهاد ختم شد.

مواردی همچون ارائه پیشنهادات دستگاه ها برای استفاده از ظرفیت تشکل ها، ارائه طرح های پیشنهادی سازمان های مردم نهاد در زمینه همکاری با دستگاه های اجرایی، جلب مشارکت خیرین و... از جمله مصوبات این جلسه بود.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha