قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۴۸۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

برداشت 7 میلیون تن ماده معدنی از معادن زنجان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با اشاره به اینکه ظرفیت برداشت اسمی معادن استان 11 میلیون تن است، گفت: امسال 7 میلیون تن ماده معدنی از معادن استان برداشت شده است.

برداشت 7 میلیون تن ماده معدنی از معادن زنجان

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، ناصر فغفوری امروز در زنجان اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که در استان مورد توجه داریم، بحث حل مشکلات معادن است که در این رابطه با حضور رئیس سازمان مهندسی معدن ایران جلسات متعددی برگزار و مباحث احصا شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با اشاره به اینکه در حال حاضر 388 معدن در استان زنجان وجود دارد، اضافه کرد: از کل معادن فعال در استان 328 مورد از آنها دارای پروانه بهره برداری است و در واقع جزو معادن فعال استان محسوب می شود.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت برداشت اسمی معادن استان 11 میلیون تن است، افزود: امسال 7 میلیون تن ماده معدنی از معادن استان برداشت شده است.

فغفوری با اشاره به ذخیره قطعی 610 میلیون تن مواد معدنی در معادن استان تصریح کرد: 35 نوع ماده معدنی در استان زنجان وجود دارد که هم اکنون 32 نوع در حال بهره برداری است.

وی با اشاره به رشد قابل توجه حقوق دولتی معادن در سال های اخیر اضافه کرد: میزان حقوق دولتی دریافتی از 7 میلیارد تومان در سال 94 به 24 میلیارد تومان در سال 97 رسیده است.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان با اشاره به اینکه از آغاز تا پایان آذرماه امسال 25 میلیارد تومان حقوق دولتی از معادن دریافت شده است، گفت:  پیش بینی می شود تا پایان سال این رقم به 34 میلیارد تومان برسد.

وی ادامه داد: براساس قانون معادن، باید ۱۵ درصد حقوق دولتی که توسط معادن پرداخت می شود، برای اصلاح مشکلاتی که فعالیت معدن در آن منطقه به وجود آورده، صرف شود.

زنجان جزو 10 استان نخست در بخش معادن

 برخورداری زنجان از 30 نوع تندیس معدنی این استان را جزو 10 استان نخست کشور در برخورداری از ذخایر متنوع معدنی تبدل کرده است.

سرب و روی ­انگوران، پتاس­، آهن، معادن ترآورتن، گرانیت، سیلیس، برآسیت وپرلیت، فلدسپات، خاک صنعتی بخشی از ثروت های خدادادی استان است و یکی از معادن غنی استان زنجان سرب و روی انگوران در روستای دندی (شهرستان ماهنشان) است که شکل نوین استخراج از آن به اواخر دهه 40 مربوط است.

ظرفیت تولید این معدن سالانه 700 هزار تن اکسید سرب و روی و مخلوط سولفوره سرب و روی است که این میزان تولید برای کارخانه های تولید شمش سرب و روی در استان زنجان به کار برده می شود.

انتهای پیام/73005/ق/30

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha