قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۴۸۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

امیر حاتمی: تحول اقتصادی به امنیت نیاز دارد

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح گفت: امنیت شرایط لازم برای هر پیشرفت و توسعه ای است و بی تردید سرمایه گذاری و تحول و رشد اقتصادی کشور نیازمند استقرار امنیت پایدار در کشور است.

امیر حاتمی: تحول اقتصادی به امنیت نیاز دارد

: امیر سرتیپ حاتمی در بازدید از مجتمع های کشاورزی، دامپروری و روغن کشی سازمان اتکا در ورامین با ابراز خرسندی از حضور در این شهرستان که طلایه دار و پیشگام قیام خونین ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ بود، اظهار داشت: مردم مومن و انقلابی این شهرستان، حق بزرگی بر گردن انقلاب اسلامی و ملت عزیزمان دارند و ما همواره قدردان قیام طاغوت ستیز مردمان این دیار ولایت مدار هستیم.

وزیر دفاع با اشاره به مسئولیت خطیر و حساس دولت، نظام اسلامی و نیرو های مسلح در تامین امنیت ملی، تصریح کرد: امنیت شرایط لازم برای هر پیشرفت و توسعه ای است و بی تردید سرمایه گذاری و تحول و رشد اقتصادی کشور نیازمند استقرار امنیت پایدار در کشور است.

امیر سرتیپ حاتمی پایه های اصلی و اساس مقوله امنیت را ۲ مؤلفه نیروی انسانی و تجهیزات و تسلیحات دفاعی برشمرد و افزود: محور اصلی امنیت، نیرو های مسلح جان برکف، با انگیزه، مومن، بصیر و ایثارگری است که کشور را در قبال تهدیدات دشمنان قسم خورده حفاظت و حراست می کنند و امروز به برکت هدایت های حکیمانه فرمانده معظم کل قوا امام خامنه ای ایران اسلامی دارای نیرو های مسلح مقتدر، انقلابی، مجرب و آموزش دیده ای است که در دنیا بی نظیر است.

وزیر دفاع در تبیین و تشریح وظایف و مأموریت های خطیر قانونی وزارت دفاع در قبال نیرو های مسلح، گفت: بسیار مفتخریم که در مجموعه وزارت دفاع با بهره مندی از خیل عظیم متخصصین، دانشمندان، محققین و پژوهشگران مومن و انقلابی، خادم و خدمتگزار نیرو های مسلح آماده و پا در رکاب هستیم که تولیدکننده امنیت، اقتدار و قدرت بازدارندگی ملی هستند و وزارت دفاع به عنوان پشتیبان و حامی رزمندگان موظف است با تعامل با دولت و مجلس شورای اسلامی به گونه ای سعی و تلاش نماید تا نیرو های مسلح مان کمترین دغدغه را نسبت به معیشت، آسایش و منزلت خود داشته باشند.

امیر سرتیپ حاتمی در تشریح مولفه دوم امنیت، تسلیحات و تجهیزات دفاعی را به عنوان یک پایه اساس حفظ امنیت ملی بر شمرد و تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران از جمله کشور هایی است که از اولین روز های پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی تحت شدیدترین تحریم های ظالمانه و به خصوص در حوزه های دفاعی و نظامی قرار گرفت ولیکن امروز نیرو های مسلح و صنعت دفاعی به چنان توانایی و قابلیتی در حوزه خودکفایی دست یافته اند که می توانند نیاز های عرصه رزم را مطابق با نوع تهدیدات پیش رو طراحی، تولید و به کارگیری کنند.

وزیر دفاع افزود: متخصصین صنعت دفاعی قادرند با بهره گیری از علم، دانش و تجربه ارزشمند ۴ دهه علمی انقلاب اسلامی، طرح و ایده نیرو های مسلح را در مدت زمان کوتاه به محصول و دستاورد دفاعی تبدیل کرده و از این جهت خار چشم دشمنان شده اند.

امیر حاتمی با اشاره به توطئه اخیر دشمنان نظام اسلامی در جهت مخدوش ساختن امنیت ملی کشورمان تصریح کرد: این بار نیز با رهبری های داهیانه مقام معظم رهبری «مدظله العالی»، آگاهی، بصیرت و دشمن شناسی ملت، ترفند دشمنان با شکست مواجه شد.

وزیر دفاع آخرین حربه نظام استکبار را «جنگ اقتصادی» و «فشار حداکثری» علیه ملت مظلوم ایران اسلامی عنوان کرد و گفت: در این شرایط بسیار حساس، "عرصه اقتصادی" میدان واقعی مبارزه است و انقلابی ترین و جهادی ترین کار تقویت حوزه اقتصاد ملی است و وظیفه و تکلیف همگان توجه و تاکید ویژه بر اقتصاد مقاومتی و بهره گیری از تمامی ظرفیت های ملی و بومی کشور و نگاه به درون و توانمندسازی اقتصاد است.

امیر سرتیپ حاتمی از خود اتکایی و خودکفایی در حوزه های دفاعی و نظامی به عنوان الگوی پیشرفت نظام اسلامی و عرصه شکست راهبرد دشمنان در مقابله با انقلاب اسلامی نام برد و گفت: در حوزه های اقتصادی هم می بایست با الگوگیری از قطع هرگونه وابستگی در عرصه های دفاعی به خودکفائی و شکوفائی دست یابیم.

وزیر دفاع راه برون رفت از دسیسه ها، توطئه ها و دشمنی های نظام سلطه را ایستادگی ملت ایران، تبعیت از رهنمود های مقام معظم رهبری، تلاش و سخت کوشی مسئولین و مردم، انسجام، یکپارچگی، وحدت و همدلی دانست و اظهار داشت: بر این باوریم که ملت بزرگ ایران اسلامی با تکیه بر ایمان راسخ خود، فرهنگ غنی ایرانی – اسلامی، امید به نصرت و مدد الهی، قطعاً این مقطع تاریخی را نیز با موفقیت و پیروزی پشت سر خواهد گذاشت و به قله های فتح و پیروزی دست خواهد یافت و تا آن روز ملت ایران اسلامی فاصله زیادی نخواهد داشت.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha