قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۴۶۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

معاون وزیر راه و شهرسازی:

اجرای ۱۲ طرح بازآفرینی با ۱۵ میلیارد تومان اعتبار در استان بوشهر

بوشهر- معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: ۱۲ طرح بازآفرینی با ۱۵ میلیارد تومان اعتبار در استان بوشهر در دست اجراست.

اجرای ۱۲ طرح بازآفرینی با ۱۵ میلیارد تومان اعتبار در استان بوشهر

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مهدی عبوری صبح پنجشنبه در نشست با مسئولان دستگاه های اجرایی استان بوشهر اظهار داشت: انتظار می رود پس از پایان یافتن این پروژه ها، طرح های جدیدی با هماهنگی استان آغاز شود.

طرح های شرکت بازآفرینی شهری با شتاب بیشتری دنبال می شود

وی بیان کرد: حاشیه نشینی از دغدغه های رهبر معظم انقلاب و همچنین دولت است و امروز از مهم ترین مأموریت شرکت بازآفرینی شهری ایران به شمار می رود و تلاش می شود طرح های شرکت بازآفرینی شهری با شتاب بیشتری دنبال شود.

احداث ۱۳۰ هزار واحد مسکونی در بافت های فرسوده

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: احداث ۱۳۰ هزار واحد مسکونی در بافت های فرسوده از تعهدات این شرکت در سال جاری است و در این مرحله حدود ۲۰ هزار واحد مسکونی به بانک ها معرفی شده است.

عبوری افزود: بر اساس برنامه تعیین شده از سوی دفتر اقتصاد مسکن در وزارت راه و شهرسازی در خصوص اشتغال ایجادشده در تولید مسکن متوسط ۱۰۰ متر ناخالص در هر واحد مسکونی ۱.۷ نفر اشتغال به وجود می آورد.

وی با اشاره به اینکه پروانه ساخت در بافت های فرسوده برای افراد ۱۰۰ درصد رایگان است بیان کرد: در راستای بازسازی بافت های ناکارآمد بسته های تشویقی از جمله پرداخت ۵۰ درصد هزینه صدور پروانه از سوی دولت و در بعضی از شهرها خلاقیتی از سوی شورای اسلامی شهر و شهرداری ها انجام شده که ۵۰ درصد مابقی را نیز تخفیف می دهند.

عبوری اضافه کرد: در زمان حاضر ۵۰ میلیون تومان تسهیلات با سود ۹ درصد دوران مشارکت و ۵۰ میلیون تومان با ۱۸ درصد از سوی ادارات کل راه و شهرسازی استان ها تسهیلات پرداخت می شود.

در کشور ۱۴۰ هزار هکتار بافت فرسوده وجود دارد

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: در کشور ۱۴۰ هزار هکتار بافت فرسوده وجود دارد که بر اساس آخرین سرشماری سال ۹۷ پنج میلیون و ۷۰۰ هزار واحد در بافت فرسوده و سکونتگاه های غیررسمی و حاشیه نشین کشور شناسایی شدند.

ساماندهی ۲ هزار و ۷۰۰ محله ناکارآمد

عبوری از ساماندهی ۲ هزار و ۷۰۰ محله ناکارآمد خبر داد و اظهار داشت: بر اساس قانون برنامه ششم توسعه موظف هستیم در مدت ۱۰ سال ۲ هزار و ۷۰۰ محله ناکارآمد را با حمایت دستگاه های اجرایی در قالب ستاد ملی بازآفرینی شهری ایران ساماندهی کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران خاطرنشان کرد: ساماندهی حاشیه نشینی، اولویت نخست این شرکت است و تلاش می شود با کمک کارشناسان و مدیران، برنامه های مدون این شرکت به سرانجام برسد.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha