قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۴۵۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

هوای مشهد سالم شد

کیفیت کلی هوای امروز پنجم دی ماه کلانشهر مشهد پس از سه روز آلودگی پیاپی با کاهش حجم آلاینده ها در وضعیت سالم قرار گرفت.

هوای مشهد سالم شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی روز پنجشنبه گفت: میانگین کنونی شاخص کلی کیفیت هوا در مشهد۷۴ ای.کیو.آی و نشانگر وضعیت سالم است.

تورج همتی با بیان اینکه کیفیت هوا در دو ایستگاه طرق و لشگر هم اکنون پاک است افزود:همچنین کیفیت هوا در دو ایستگاه وحدت با ۱۱۱ و خیام شمالی با ۱۰۷ ای.کیو.آی آلوده برای گروههای حساس است .

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: این شاخص در سایر ۱۹ ایستگاه دیگر مستقر در نقاط مختلف کلانشهر مشهد وضعیت هوا را سالم نشان می دهد.

همتی افزود: شایسته است شهروندان مشهد و زائران و مسافران در این کلانشهر با بهره گیری از ناوگان حمل و نقل عمومی و استفاده نکردن از خودروهای شخصی نقش موثر خود را در کاهش حجم آلاینده های هوا ایفا کنند.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا ۵۰ ای.کیو.آی به معنای وضعیت پاک و بین ۵۱ تا ۱۰۰ ای.کیو.آی به معنای وضعیت سالم است.
قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و کودکان و بین اعداد ۱۵۱ تا ۲۰۰ ای.کیو.آی نیز به معنای آلودگی هوا برای همه سنین محسوب می شود.
همچنین قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۲۰۱ تا ۳۰۰ ای.کیو.آی حالت اضطرار و بالاتر از عدد ۳۰۰ نیز حالت بحرانی را نشان می دهد.
مردم مشهد طی سال گذشته ۴۵ روز هوای پاک، ۲۷۵ روز هوای سالم و ۴۵ روز هوای ناسالم تنفس کردند.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha