قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۴۴۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

۸۰ درصد صادرات استان زنجان در ارتباط با معدن است

استان ها زنجانزنجان استاندار زنجان گفت: ۸۰ درصد صادرات این استان در ارتباط با معدن بوده و ۷۰ درصد شمش تولیدی نیز مورد نیاز کشور نیست یعنی نیاز کشور، تامین می شود.

۸۰ درصد صادرات استان زنجان در ارتباط با معدن است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، فتح الله حقیقی شامگاه چهارشنبه در نشست تخصصی فعالان معادن و صنایع معدنی استان زنجان با معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت، افزود: وقتی در این شرایط، صادرات به موقع انجام نمی شود هم واحد تولیدی ضرر می کند و به مشکل برمی خورد و هم سهم صادرات استان به شدت کاهش می یابد.

وی اظهار داشت: توزیع سهمیه خاک واحدهای تولیدی به اندازه ای با تاخیر انجام شد که شورای تامین استان، ورود پیدا کرد.

حقیقی خاطرنشان کرد: باید تمهیداتی در مرکز اندیشید تا آنچه در اختیار سرمایه گذاران و تولیدکنندگان قرار داده می شود بهنگام و به موقع باشد.

استاندار زنجان گفت: اگر وزارت صنعت، معدن و تجارت، اختیاری را به استان ها تفویض می کند باید تام باشد زیرا در غیر این صورت، بخشی از کار در استان انجام شده و بخش دیگر که در مرکز انجام خواهد شد با تاخیر مواجه می شود.

وی اظهار داشت: بهتر است تکلیف صادرکنندگان برای یک سال، مشخص شود تا بتوانند برای آن مدت، برنامه ریزی کنند.

حقیقی خاطرنشان کرد: در تصمیم گیری ها باید از نظرات بخش خصوصی نیز بهره مند شویم زیرا تصمیمات اتخاذ شده در پشت درب های بسته، واحدهای تولیدی را با مشکل مواجه می کند.

وی اضافه کرد: از گمرک استان نیز خواسته ایم اولویت کاری خود را در خدمت تولیدکنندگان، سرمایه گذاران و صادرکنندگان قرار داده و مشکلات آن ها را حل کند.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha