قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۴۱۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

چابک سازی پروژه های صنعت نفت کلید خورد

مسئول پروژه های پایین دست اداره پژوهش و فناوری شرکت مناطق نفت خیز جنوب گفت: طرحی را تحت عنوان چابک سازی پروژه های صنعت نفت در نظر گرفته ایم که در پی آن، سرعت و کیفیت اجرای پروژه ها ارتقا می یابد.

چابک سازی پروژه های صنعت نفت کلید خورد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محسن صفاریان با تأکید بر اینکه برنامه مفصلی را در حوزه پژوهش برای چابک سازی پروژه های صنعت نفت در نظر گرفته ایم، اظهار کرد: با توجه به این که معمولا پروژه های پژوهشی باتوجه به محتوا زمان بر هستند، از زمانی که یک درخواست به سمت ما می آید تا زمانی که وارد مرحله اجرایی شود، زمان زیادی صرف می شود.

وی افزود: با توجه به این که اجرای پروژه ها به دلیل تازه بودن ممکن است زمان زیادی را صرف خود کند، تصریح کرد: طرح چابک سازی کمک خواهد کرد تا پروژه جامع سازی، قرارداد آن امضا و وارد مرحله اجرایی شود که تنها در این شرایط نتایج آن کاربردی خواهد بود.

صفاریان ادامه داد: با توجه به تجربه ای که در بخش پژوهش داریم، به نظر می رسد که پروژه چابک سازی بتواند زمان اجرای پروژه ها را کوتاه و بسیاری از موانع را دور بزند. انجام و اجرای پروژه ها در کوتاه ترین زمان ممکن و با بهترین کیفیت ممکن هدف اصلی اجرای این طرح است.

مسئول پروژه های پایین دست اداره پژوهش و فناوری شرکت مناطق نفت خیز جنوب تصریح کرد: تفاهم نامه هایی را با برخی دانشگاه ها، به ویژه دانشگاه های درون استانی منعقد کرده ایم و هدف ما حمایت از مراکز تحقیقات و دانشگاه ها در استان است. البته تفاهم نامه های دیگری نیز آماده شده که منتظر امضا هستند. اگر بتوانیم این تعامل را افزایش دهیم، قطعا کار توسعه خواهد یافت.

صفاریان درباره بومی سازی تولیدات صنعت نفت نیز گفت: در صنعت نفت و گاز تجهیزات بسیار زیادی مورد استفاده قرار می گیرد که تاکنون از کشورهای دیگر تأمین می شد اما در شرایط فعلی اگر نگوییم واردات این تجهیزات غیرممکن است، باید بگوییم که واردات این تجهیزات در شرایط فعلی بسیار سخت است و به همین دلیل به این نتیجه رسیدیم که باید به سمت بومی سازی حرکت کنیم.

مسئول پروژه های پایین دست اداره پژوهش و فناوری شرکت مناطق نفت خیز جنوب با بیان این که بومی سازی تجهیزات صنعت نفت چندین سال است که آغاز شده، اظهار کرد: در این رابطه قراردادهایی را با مراکز دانشگاهی، شرکت های دانش بنیان به امضا رسانده ایم و هر زمان که نیازهایی به ما ارجاع داده شود، در پی رفع آن نیاز خواهیم رفت.

وی با بیان این که توانستیم توربینی را که تاکنون توسط آمریکا تولید می شد، داخلی سازی کنیم و این مسئله تأثیر زیادی را در صنعت نفت و حتی صنایع دیگر گذاشته است، اظهار کرد: بیش از ۶۰ درصد امکان بومی سازی تجهیزات صنعت نفت در بخش پایین دست در داخل کشور وجود دارد که امیدواریم این عدد در سال های بعد ارتقا یابد.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha