قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۴۰۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

وزارت بهداشت: باران بعد از آلودگی بی خطر است

به دنبال پیش بینی هواشناسی مبنی بر آغاز بارندگی در پایتخت از امشب و برخی نگرانی ها مبنی بر خطرساز بودن یا نبودن آب باران در شرایط آلودگی هوا، رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، گفت: آب باران بعد از آلودگی مشکلی نخواهد داشت.

وزارت بهداشت: باران بعد از آلودگی بی خطر است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، دکتر عباس شاهسونی ، درباره احتمال آلوده بودن بارانی که پیش بینی شده از پنج شنبه شب در پایتخت ببارد، گفت: با بارندگی هیچ مشکلی از نظر سلامتی برای مردم ایجاد نمی شود.

وی تاکید کرد: آب باران مشکلی نخواهد داشت و امیدواریم بارندگی رخ دهد.

شاهسونی همچنین توصیه کرد که در شرایط آلودگی هوا و تداوم آن، افراد در صورت تردد در شهر حتما از ماسک های N۹۵  یا  P۲ استفاده کنند.

وی افزود: گروه های حساس شامل کودکان، سالمندان، زنان باردار، افراد دارای بیماری های قلبی، تنفسی، مبتلایان به فشار خون، دیابت، افرادی که جراحی هایی مانند عمل قلب انجام داده یا بیماری زمینه ای دارند و... از تردد غیرضرور در شهر اجتناب کنند و انجام فعالیت های ورزشی در هوای آزاد را به حداقل برسانند.

رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت تاکید کرد: افراد دچار خسس سینه، تنگی نفس، سرفه های شدید، سرگیجه و ...، حتما در صورت لزوم به پزشک مراجعه کنند؛ چرا که علائمی چون تنگی نفس، درد قفسه سینه، سرگیجه، سرفه شدید، سوزش گلو و... ممکن است بر اثر مواجهه با آلودگی هوا در افراد ایجاد شود.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha