قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۳۸۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

قائم مقام وزیر صمت:

صادرکنندگان ایرانی ۳۲ میلیارد دلار کالای غیر نفتی صادرکردند

بیرجند- قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی گفت: صادرکنندگان ایرانی در نه ماهه نخست سال جاری ۳۲ میلیارد دلار کالای غیر نفتی صادر کردند.

صادرکنندگان ایرانی ۳۲ میلیارد دلار کالای غیر نفتی صادرکردند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حسین مدرس خیابانی چهارشنبه شب در مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه خراسان جنوبی اظهارکرد: در جنگ اقتصادی صادرکنندگان به معنای واقعی خط شکنان هستند که در شرایط تحریم گام های بزرگی برداشتند.

قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی بیان کرد: در نه ماهه سال ۹۸ میزان صادرات غیرنفتی کشور به ۳۲ میلیارد دلار رسیده است که این آمار نشان از روند رو به رشد صادرات کالاهای غیر نفتی و فاصله گرفتن اقتصاد کشور از درآمد نفتی است.

مدرس خیابانی با اشاره به اهمیت کار تولیدکنندگان در شرایط تحریم ادامه داد: تولید اگر نتواند راه خود را به سمت بازارهای صادراتی پیدا کند، موفق نمی شود و در حقیقت بدون توجه به صادرات رونق تولید شکل نمی گیرد.

وی گفت: معاندان تصور کردند که با قطع درآمدهای نفتی ایران، می توانند ما را از پای دربیاورند ولی تلاش های شبانه روزی صادرکنندگان و تولیدکنندگان به معنای واقعی مانع رسیدن آنان به اهداف شوم و پلیدشان شد.

مشکل سندرم انتقاد در کشور

قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی اظهار کرد: متأسفانه در کشور دچار مشکلی به نام «سندرم انتقاد» شده ایم و تصور ما بر این است که هر چه قدر در سخنرانی های خود از شرایط فعلی انتقاد بیشتری کنیم، خدمت بیشتری کرده ایم.

مدرس خیابانی بیان کرد: این در حالی است که ما در شرایطی شاهد رشد ۱۷ درصدی صادرات کالاهای غیرنفتی از نظر وزنی هستیم، که اگر همین تحریم ها بر یکی از کشورهای پیشرفته اعمال می شد تاکنون از پا درآمده بود.

وی با بیان اینکه امروزه ما از تهدید تحریم فرصت های بی بدیلی می سازیم، ادامه داد: بعد از تحریم ها جلوی واردات بسیاری از کالاها را گرفتیم که این مسئله به معنای اعطای فرصت به تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی داخلی است.

قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی گفت: مجموع مبادلات تجاری ایران در نه ماهه نخست سال جاری (صادرات و واردات) در حدود ۶۵ میلیارد تومان است که با توجه به تحریم های اعمال شده بر ما بسیار ارزش دارد.

مدرس خیابانی با اشاره به مصوبه هیئت دولت در زمینه تسهیل مبادلات مرزنشینی اظهارکرد: از دیگر اقدامات مهم در حوزه صادرات نیز این است که تصمیم گرفته شد بانک مرکزی با یک تأخیر یک ماهه میزان بازگشت ارز حاصل از صادرات را اعلام کند.

وی یادآور شد: بسته حمایتی صادراتی با مبلغ دو هزار میلیارد تومان در راستای کمک به صادرکنندگان، هزینه کرد درآمدهای حاصل از بازارچه های مرزی در خود مرز و پیگیری تشکیل میز پایانه صادراتی محصولات استراتژیک خراسان جنوبی از دیگر خبرهای خوش حوزه صادرات است.

قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی یادآور شد: ورژن اولیه نقشه راه توسعه صادراتی نیز با هدف جهش صادراتی تهیه شده است.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha