قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۳۷۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

عملکرد بودجه شهرداری نهاوند از سال ۹۶ مثبت است/ ایجاد منابع پایدار

رئیس شورای اسلامی نهاوند با تاکید بر اینکه به دنبال ایجاد منابع پایدار برای شهرداری هستیم گفت: بر اساس گزارش تفریغ بودجه، طی سال ۹۶ تا کنون عملکرد بودجه شهرداری نهاوند به لحاظ در آمدهای وصولی مثبت بوده است.

عملکرد بودجه شهرداری نهاوند از سال ۹۶ مثبت است/ ایجاد منابع پایدار

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، عبدالعلی ملکی امروز در همدان اظهار کرد: طبق قانون یکی از وظایف عمده شورای شهر تصویب بودجه پیشنهادی شهرداری است که همه ساله در بهمن ماه به شورا ارسال می شود و ما تا پایان سال باید آن را به تصویب برسانیم.

وی با بیان اینکه خوشبختانه از سال ۹۶ عملکرد شهرداری در زمینه بودجه و درآمدهای وصولی از رشد مثبتی برخوردار بوده است افزود: در سال ۹۶ بودجه مصوب شهرداری نهاوند ۲۰ میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان بود که عملکرد شهرداری ۲۲ میلیارد و ۹۲۳ میلیون تومان بوده است.

رئیس شورای اسلامی شهر نهاوند ادامه رشد درآمدهای وصولی شهرداری در سال ۹۷ را مثبت عنوان کرد و گفت: در سال ۹۷ نیز بودجه مصوب شهرداری نهاوند ۲۵ میلیارد و ۹۴۳ میلیون تومان بود که پس از تفریغ بودجه مشخص شد عملکرد شهرداری با افزایش ۹ میلیارد و ۸۲۷ میلیون تومانی به ۳۵ میلیارد و ۷۷۰ میلیون یعنی نزدیک به ۳۸ درصد رشد داشته است.

وی در خصوص بودجه سال جاری نبز گفت: بودجه مصوب شهرداری در سال جاری ۳۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بوده که در حال حاضر کار تفریغ بودجه انجام نشده و پس از مشخص شدن به اطلاع مردم خواهد رسید.

ملکی با تاکید بر اینکه شورا به دنبال ایجاد منابع پایدار برای شهرداری است گفت: با توجه به اینکه لازم است برای برنامه ریزی قرین به صحت برای بودجه بندی بر منابع در آمدی پایدار تکیه کرد پیگیری هایی را در این زمینه انجام داده ایم.

وی به تامین بخشی از منابع پایدار اشاره کرد و یادآور شد: در راستای تحقق منابع پایدار بودجه تاکنون اقداماتی از طریق تقویت کارخانه آسفالت، تولید جالیز و بلوک و جداول سطح شهر و دریافت مجوز استخراج معدن کوهی شهرداری صورت گرفته که با این زمینه می توان برنامه ریزی مطمئن تری انجام داد.

رئیس شورای اسلامی شهر نهاوند در خصوص بودجه سال آینده نیز گفت: مطابق قانون، شهرداری باید بودجه پیشنهادی و منابع تامین آن را تا ۱۵ بهمن به شورا اعلام کند و ما نیز پس از فراخوان عمومی در زمینه تعیین نرخ عوارض باید تا اسفندماه آن را به تصویب برسانیم.

وی در خصوص پروژه های عمرانی شهرداری نیز گفت: با وجود تنگناهای اقتصادی در حال حاضر انجام طرح های عمرانی شهرداری نهاوند مانند پیاده راه خیابان سعدی، سایت تفریحی ـ توریستی بام نهاوند و چهارباغ کربلا با قوت ادامه دارد و در این زمینه اقدامات خوبی انجام شده است.

انتهای پیام/ 3140/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha