قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۳۷۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

۱۰ هزار نفر به اعضای کتابخانه های عمومی کردستان اضافه شد

استان ها کردستان سنندج مدیرکل امور کتابخانه های عمومی کردستان گفت: ۱۰ هزار نفر در استان طی یکسال اخیر به عضویت این نهاد در آمده و از خدمات کتابخانه ها استفاده می کنند.

۱۰ هزار نفر به اعضای کتابخانه های عمومی کردستان اضافه شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمد عبدالملکی عصر چهارشنبه در دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان با اعلام اینکه ۵۰ هزار و ۳۰۰ نفر در استان عضو کتابخانه های عمومی هستند، اظهار داشت: در یک سال اخیر ۱۰ هزار نفر به تعداد اعضای کتابخانه های استان اضافه شده است.

وی با اشاره به اینکه نخستین کتابخانه سیار مشارکتی کشور در شهرستان قروه امسال به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی افتتاح شد، افزود: این اقدام نشان داد که فعالیت مشارکتی در حوزه کتابخانه های سیار هم امکان پذیر است.

مدیرکل امور کتابخانه های عمومی کردستان با بیان اینکه کتابخانه عمومی سیار در آینده ای نزدیک در سنندج افتتاح می شود، اضافه کرد: از دیگر برنامه های ما در سال جاری افتتاح بخش نسخ خطی در کتابخانه شهید برهان عالی، به نام استاد برهان الدین حمدی در ۲۹ دی و کتابخانه عمومی روستای تنگیسر است.

عبدالملکی با بیان اینکه ساختمان مرکز بهداشت شویشه حدود ۱۵ سال است که بدون استفاده باقی مانده است و درخواست تبدیل آن به کتابخانه را کرده ایم، یادآور شد: مساله حقوقی در رابطه با تبدیل این ساختمان به کتابخانه وجود دارد که امیدواریم با کمک مسوولان رفع شود.

مدیرکل امور کتابخانه های کردستان با اشاره به اینکه ۲۰ کتابخانه عمومی و مشارکتی در سنندج وجود دارد، تاکید کرد: در غرب این شهر هیچ کتابخانه عمومی وجود ندارد و احداث کتابخانه در این قسمت از شهر جزو برنامه های ماست فقط در این رابطه نیاز به اختصاص اعتبار داریم.

عبدالملکی گفت: دیواندره هم تنها یک کتابخانه دارد که شورا و شهرداری این شهر زمینی را به نهاد کتابخانه های عمومی اهدا کردند که در صورت تامین اعتبار مورد نیاز ساختمان دومین کتابخانه این شهر هم احداث خواهد شد.

وی تاکید کرد: اگر در گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه هزینه نکنیم مجبور می شویم برای اصلاح آسیب های اجتماعی چندین برابر آن هزینه پرداخت کنیم.

معرفی کتاب در جلسات شورای اداری استان

مدیرکل امور کتابخانه های کردستان پیشنهاد داد به منظور ترویج فرهنگ کتابخوانی پیشنهاد می شود از این به بعد پنج دقیقه از وقت جلسات شورای اداری به معرفی کتاب اختصاص داده شود.

عبدالملکی در این جلسه هم کتاب اینترنت با مغز ما چه می کند نوشته نیکلاس کار را به حاضرین معرفی کرد و گفت: این کتاب در حوزه فضای مجازی است و حاوی دامنه وسیعی از مطالعات عملی  است.

وی یادآور شد: در روستاهای توریور و باینجوب هم ساختمان های دولتی که مالکیت آنها متعلق به آموزش و پرورش استان هست به ما معرفی شده که اگر موافقت شود می توانیم آنها را به کتابخانه تبدیل کنیم.

معاون توسعه و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی کردستان هم در این جلسه گفت: جزو برنامه های دانشگاه است که ساختمان مرکز بهداشت شهر شویشه تخریب و به فضای خوابگاهی و آموزشی دانشجویان تبدیل کند.

فرزام بیدارپور افزود: با توجه به مشکلات اعتباری دانشگاه انجام برنامه مذکور در شرایط کنونی امکان پذیر نیست به همین دلیل تا چند سالی می توانیم آن را به نهاد کتابخانه های عمومی اجاره دهیم.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha