قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۳۵۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نماینده سمنان، مهدی شهر و سرخه در مجلس:

اقتصاد مقاومتی به معنای ارتباط نداشتن با سایر کشورها نیست

سمنان - نماینده مردم سمنان، مهدی شهر و سرخه در مجلس بابیان اینکه پایه های اقتصاد مقاومتی تأکید بر ظرفیت داخلی است، گفت: اقتصاد مقاومتی به معنای ارتباط نداشتن با سایر کشورها نیست.

اقتصاد مقاومتی به معنای ارتباط نداشتن با سایر کشورها نیست

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، احمد همتی بعدازظهر چهارشنبه در مراسم افتتاح پنجمین نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی استان سمنان بابیان اینکه اقتصاد مقاومتی به معنای ارتباط نداشتن با سایر کشورها نیست، ابراز داشت: اقتصاد مقاومتی پایه های علمی و کارشناسی دارد و کشورهای توسعه یافته نیز از این روش استفاده کردند.

وی بابیان اینکه اقتصاد مقاومتی به معنای برقراری تبادلات مالی، اقتصادی، تکنولوژی و غیره با تمام کشورها است، افزود: بر اساس فرموده رهبر معظم انقلاب به جز رژیم صهیونیستی و در مواردی آمریکا باید با همه جا ارتباط داشت.

عضو خانه ملت بابیان اینکه پایه های اقتصاد مقاومتی درون زا بودن، استفاده بهینه از نیروهای انسانی، توجه به منابع طبیعی، برون نگری و ارتباط با دنیا است، ابراز داشت: محدود کردن کشور و تفکرات عده ای که تا ارتباط با کشورهای خارجی برقرار می شود موج منفی ایجاد می کنند، برای کشور مخرب است.

همتی بابیان اینکه دانش بنیان بودن، توجه به علم و دانش و تفکر علمی و عدالت محوری باید پایه اساسی کار در سطح کشور باشد که نقش دانشگاه ها در فرهنگ سازی حائز اهمیت است، تصریح کرد: گاهی در بخش هایی از کشور القا می شود منتظر بمانیم گروه خاصی حرکت کنند تا مشکلات حل شود، اینکه منتظر باشیم دیگران حرکت کنند فرهنگ غلطی است.

وی بابیان اینکه صداقت، وجدان کاری، عدالت طلبی، حق طلبی، ولع به علم، زمینه ساز پیشرفت و تحول است، افزود: ایمان و علم برای رسیدن به این جایگاه رفیع موردنیاز است که در کشورهای توسعه یافته به این مهم توجه می شود.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha