قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۳۵۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

افزایش سطح کشت گندم در آزادشهر و چند خبر کوتاه از گلستان

استان ها گلستان گرگان افزایش ۸ درصدی سطح زیر کشت گندم آزادشهر، لایروبی ۱۸۳ کیلومتر از رودخانه های گلستان، دیدار هیات تجاری چین با اعضای اتاق بازرگانی گرگان و کاشت یک هزار نهال در…

افزایش سطح کشت گندم در آزادشهر و چند خبر کوتاه از گلستان

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سرپرست جهادکشاورزی آزادشهر از افزایش ۸ درصدی سطح کشت گندم در مقایسه با سال قبل در مزارع این شهرستان خبر داد و گفت: تا پایان آذرماه ۱۷ هزار هکتار از اراضی شهرستان زیرکشت محصولات کشاورزی رفت که ۱۳ هزار و ۱۰۰ هکتار آن به گندم اختصاص یافت.

حسین ممشلی اظهار داشت: کشاورزان شهرستان ۲ هزار و ۸۹۰ هکتار کلزا، ۹۳۶ هکتار جو و ۲۷ هکتار چغندر قند کاشتند که سطح کشت گندم در مقایسه با سال قبل ۸ درصد افزایش و کلزا ۳۰ درصد کاهش داشت.

**

هیات تجاری ۶ نفره از کشور چین با اعضای هیات مدیره اتاق بازرگانی و تعدادی از مسوولان صنعت گلستان دیدار و گفت و گو کرد.

علی محمد چوپانی رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گرگان در این دیدار گفت: تلاش می کنیم ظرفیت ریلی اینچه برون تقویت و در نهایت ارتباط ریلی با چین برقرار و توسعه یابد.

وی افزود: گلستان با داشتن ظرفیت های مناسب در حوزه خدمات صادراتی و تولیدات، آمادگی گسترش همکاری با چین است.

**

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان همزمان با سالروز آغاز عملیات کربلای ۴ با حضور در منازل شهیدان سید وهاب الدین شیخ اسلامی و مهدی یاری با خانواده این شهیدان دیدار و گفتگو کرد. 

**

میرزایی فرماندار در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران گالیکش گفت: همه دستگاه های اجرایی شهرستان موظفند امکانات خود را برای پیشگیری، مقابله و بازسازی نقاط حادثه دیده در اختیار ستاد بحران قرار دهند.

وی افزود: با توجه به آغاز فصل زمستان و شرایط جغرافیایی ، احتمال بروز حوادث و پیشامدهای بحرانی نظیر سیلاب، بارندگی، سرمای شدید و آتش سوزی در این شهرستان زیاد است.

**

عملیات نهال کاری جاده آق قلا - اینچه برون با کاشت یک هزار اصله نهال به طول ۵ کیلومتر آغاز شد.

**

مدیرعامل شرکت گاز گلستان از ساخت ایستگاههای تقلیل فشار و اندازه گیری گاز در این استان خبر داد و گفت: باتوجه به قیمت بالای پیشنهاد دهندگان برای تهیه ایستگاه تقلیل فشار و اندازه گیری گاز مورد نیاز که هزینه بالایی را تحمیل می کرد، شرکت گاز استان در مرحله اول تصمیم به ساخت ۱۱ مورد ایستگاه گرفت. 

رحیمی اظهار داشت: ساخت ایستگاهها در قرارداد سه ماهه شروع شده و با تلاشهای صورت گرفته این پروژه درمرحله نهایی قرار دارد.

**

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان از لایروبی بیش از ۱۸۳ کیلومتر از رودخانه های گلستان پس از سیلاب سال جاری خبرداد و گفت: در حوضه گرگانرود تاکنون بیش از ۹۵ کیلومتر، در حوضه رودخانه قره سو بیش از ۵۶ کیلومتر، در حوضه رودخانه اترک نیز حدود ۲۳ کیلومتر ودر حوضه نکارود و خلیج گرگان نیز حدود ۹ کیلومترلایروبی تاکنون انجام شده و این عملیات به طور مستمر ادامه دارد. 

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha