قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۳۳۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

روش های چهل سال قبل سوادآموزی پاسخ گوی نیاز امروز نیست

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: روش هایی که چهل گذشته نسبت به جذب سوادآموز صورت می گرفت، امروز دیگر اثرگذار نیست و باید به سمت روش های نوین حرکت کرد و از اقدامات سنتی در این مسیر باید حذر کرد تا سوادآموزی در جامعه هدف به ۱۰۰ درصد و یا نزدیک به این عدد برسد.

روش های چهل سال قبل سوادآموزی پاسخ گوی نیاز امروز نیست

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از اصفهان، پیش از ظهر امروز محمد اعتدادی در همایش بزرگداشت سال روز نهضت سوادآموزی با اشاره به اهمیت سوادآموزی به بیان وضعیت استان اصفهان در این حوزه پرداخت و اظهار کرد: بر اساس آموزه های دینی، حیانی و سیره نبی مکرم اسلام و معصومین و همچنین در سایه چهل سال تلاش و کوشش در حوزه سوادآموزی اقدامات سترگی در ریشه کنی بی سوادی در کشور صورت گرفته است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان افزود: اگر بخواهیم وضعیت سواد را از دوران اوایل انقلاب تا به امروز مقایسه کنیم، شاهد آن خواهیم بود که دگرگونی عظیمی در حوزه سوادآموزی جامعه هدف رقم خورده است به طوری که قبل انقلاب در استان اصفهان ۴۷ درصد از مردم باسواد بودند و این رقم امروز در این استان به ۹۷ درصد رسیده، درحالی که شاخص کشوری ۹۵ درصد است.

وی تصریح داشت: حوزه سوادآموزی به خصوص نهضت سوادآموزی به لحاظ ماهیت و شرایط خاصی که دارد سبب شده تا کار کردن در این حوزه سخت باشد، جذب و نگهداشت سوادآموز کار آسانی نیست به این واسطه از همان اوایل انقلاب تاکنون شاهد آن بودیم که دستگاه ها و نهادها و NGO بسیاری به کمک سازمان نهضت سوادآموزی آمده اند.

اعتدادی متذکر شد: روش هایی که چهل گذشته نسبت به جذب سوادآموز صورت می گرفت، امروز دیگر اثرگذار نیست و باید به سمت روش های نوین حرکت کرد و از اقدامات سنتی در این مسیر حذر کرد تا به هدف موردنظر برسیم و بتوانیم جامعه را به سمتی پیش ببریم که سوادآموزی در جامعه هدف به ۱۰۰ درصد و یا نزدیک به این عدد برسد.

مدیرکل اداره آموزش و پرورش در ادامه بیان کرد: این چرخش و تغییر در آموزش منجر به آن شده که در حوزه سوادآموزی تمرکزها به سمت مهارت آموزی برود، البته در استان اصفهان مشکلاتی در این حوزه وجود دارد که از مهم ترین آن می توان به مهاجرپذیر بودن استان اصفهان اشاره کرد و همین امر کار را با کمی سختی مواجه کرده است.

انتهای پیام/۶۳۱۰۶/ص۲۰/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha