قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۳۱۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نظرسنجی| 74 درصد از شهروندان سئول خواستار اتحاد دو کره هستند

طبق نتایج یک نظرسنجی، 74 درصد از شهروندان «سئول» معتقدند که اتحاد مجدد دو کره جنوبی و شمالی یک امر ضروری است.

نظرسنجی| 74 درصد از شهروندان سئول خواستار اتحاد دو کره هستند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، طبق نتایج یک نظرسنجی که امروز (چهارشنبه) منتشر شد، بیش از هفت نفر از هر ۱۰ شهروندی که در «سئول» زندگی می کنند، معتقدند که کره جنوبی و شمالی باید متحد شوند.

بنا به گزارش خبرگزاری «یونهاپ»، طبق نظرسنجی آنلاین «دولت کلان شهر سئول» که دو هزار نفر از شهروندان سئول در آن مشارکت کرده بودند، ۷۴.۲ درصد از شرکت کنندگان تأکید داشتند که پیوستن به و یکی شدن با کره شمالی ضروری است.

نظرسنجی که سال گذشته در بازه زمانی مشابه انجام گرفت، نیز همین میزان مشابه از حمایت مردم سئول از یکی شدن دو کره را نشان می داد.

طبق این نظرسنجی، ۲۵.۶ درصد از پاسخ دهندگان بر این باور بودند که فرایند اتحاد مجدد دو کره احتمالاً ظرف ۲۰ سال آینده صورت می گیرد و ۲۰.۲ درصد از پاسخ دهندگان معتقد بودند که اتحاد دو کره ظرف ۳۰ سال آینده به واقعیت می پیوندد. ۱۷ درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی هم گفتند که اتحاد دو کره هرگز محقق نمی شود.

در بخشی از نظرسنجی، موضوع روابط دو کره شمالی و جنوبی مورد بررسی قرار گرفته بود که ۳۹.۵ درصد از شهروندان سئول تأکید داشتند که روابط دو کره ظرف پنج سال آینده بهبود می یابد.

۴۸.۲ درصد از پاسخ دهندگان نیز گفتند که ظرف پنج سال آینده، تغییری در روابط دو کره ایجاد نخواهد شد و ۱۲.۴ درصد نیز بر این باور بودند که در بازه زمانی تعیین شده، روابط دو کشور بدتر می شود.

بخشی از این نظرسنجی به خلع سلاح کره شمالی مربوط می شد که ۷۰ درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی تأکید داشتند که احتمال خلع سلاح اتمی کره شمالی در آینده اندک است.

نظرسنجی فوق در بازه زمانی ۲۵ نوامبر تا سوم دسامبر (۴ تا ۱۲ آذرماه) با درصد خطای مثبت و منفی ۲.۲ درصد انجام گرفته است.

بعد از پایان جنگ دو کره (۱۹۵۰ تا ۱۹۵۳)  علیرغم آنکه بین دو کشور رسماً آتش بس برقرار شد اما هنوز بین آمریکا و کره جنوبی با کره شمالی پیمان صلح منعقد نشده است.

انتهای پیام/

 

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha