قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۳۰۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

صادرات سیب از آذربایجان غربی آغاز شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: صادرات سیب از آذر ماه امسال آغاز شده و مقصد صادرات بیشتر کشورهای همسایه، اروپا، آسیای شرقی و بنگلادش بوده است.

صادرات سیب از آذربایجان غربی آغاز شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  غلامرضا بابایی رییس سازمان صنعت و معدن و تجارت آذربایجان غربی امروز در ارومیه با اشاره به صادرات سیب اظهار کرد: صادرات سیب از آذر ماه  امسال آغاز شده و مقصد صادرات بیشتر کشور های همسایه، اروپا، آسیای شرقی و بنگلادش بوده است.

وی افزود: با توجه به تحریم های ظالمانه که وارد کردن پول به کشور با مشکل مواجه شده است، برای رفع این موضوع براساس مصوبات میز سیب کشوری در آذربایجان غربی، تمامی میوه های گرمسیری و بعضی نهاده های کشاورزی در مقابل صادرات سیب به کشور وارد و تهاتر می شود و امتیاز خوبی برای کشاورز و صادرکننده کشور بوده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی بیان کرد: هیچ گونه محدودیت و مشکلی در بسته بندی سیب وجود ندارد و خریدار هر نوع سیبی را که متقاضی باشد برای وی صادر می شود.

وی با اشاره به بحث مشوق های صادراتی خاطر نشان کرد: خوشبختانه صادر کننده سیب خود می تواند به عنوان وارد کننده میوه های گرمسیری ثبت سفارش کند و با این روش، منافع  مالی تامین شده و نیز صادر کننده می تواند در سطح بین المللی همسو با صادرات سیب رقابت های انجام دهد.

از ارومیه، در سردخانه های آذربایجان غربی طی یک ماه گذشته 760هزار تن سیب ذخیره شده بود که با خروج سیب برای مصرف شب یلدا و بازار در حال حاضر 730 هزار تن سیب در سردخانه ها موجود است .

انتهای پیام /61022/ن

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha