قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۳۰۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

صادرات معدنی کشور تا پایان سال به ۱۰ میلیارد دلار می رسد

استان ها زنجانزنجان معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: معادن کشور نه تنها نیاز کارخانه های صنعتی و صنعت ساختمان کشور را تامین می کنند بلکه تا پایان سال،…

صادرات معدنی کشور تا پایان سال به ۱۰ میلیارد دلار می رسد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، جعفر سرقینی شامگاه سه شنبه در حاشیه جلسه مشترک شورای عالی معادن کشور و شورای معادن استان زنجان در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: قانون برای معادن، حقوق دولتی تعیین تکلیف کرده و تشخیص میزان آن را بر اساس مواد معدنی، معادن و استان های مختلف به شورای عالی معادن کشور سپرده است.

وی افزود: شورای عالی معادن نیز همه ساله، حقوق دولتی معادن مختلف را اعلام می کند که وصول آن حق دولت است.

سرقینی با بیان اینکه نگاه دولت فقط اخذ حقوق دولتی و آن هم با ارقام پایین نیست، خاطرنشان کرد: هدف دولت از دریافت حقوق معادن، توسعه مناطق محروم بوده و نگاه اصلی در کنار توسعه مناطق، ایجاد اشتغال و تامین نیازهای داخل کشور است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه عمده سلب صلاحیت معدن ها مربوط به مسائل منابع طبیعی و زیست محیطی است، گفت: طبق قانون اگر بهره بردار به تعهدات خود عمل نکند، سلب صلاحیت می شود و با توجه به حساسیت های موجود، بحث های منابع طبیعی و محیط زیست بسیار مهم بوده و در اولویت قرار دارد و اگر مواردی گزارش شود به قطع برخورد می شود.

وی تصریح کرد: یکی از وظایف بازرسان ما و بازرسان نظام مهندسی معدن در استان ها و کشور این است که عملیات بهره بردار را بر موازین قانون معادن و سایر قوانین منطبق کنند.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha