قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۲۸۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نماینده سابق کنگره: ترامپ شایسته ریاست جمهوری آمریکا نیست

نماینده جمهوری خواه سابق ایالت میشیگان آمریکا گفت که ترامپ از نظر روانشناختی، اخلاقی، فکری و روحی شایسته ریاست جمهوری آمریکا نیست.

نماینده سابق کنگره: ترامپ شایسته ریاست جمهوری آمریکا نیست

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، «دیو تروت» نماینده جمهوری خواه سابق ایالت میشیگان، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا را شایسته ریاست جمهوری ندانست و گفت با توجه به رفتار رئیس جمهور وی اگر در کنگره حضور داشت، در جبهه دموکرات ها قرار می گرفت.

به گزارش پایگاه خبری هیل، وی در یادداشتی نوشت: «ناتوانی یا عدم تمایل ترامپ در پیگیری پروتوکل های تصمیم سازی عادی، باعث ایجاد هرج و مرج در سیاست خارجی آمریکا شده و کشور را در خطر قرار داده است.»

این نماینده سابق کنگره هشدار داد که از نظر روانشناختی ، اخلاقی ، فکری و روحی، ترامپ برای ریاست جمهوری شایسته نیست.

وی اضافه کرد: «ما تنها این امیدواری را داریم که کنگره با استیضاح ترامپ، وی را برکنار کرده و انتخاب میان دو نفر دیگر را در سال 2020 داشته باشیم.»

مجلس نمایندگان آمریکا چند روز پیش با اکثریت آرا هر دو بند قطعنامه استیضاح شامل «سوء استفاده از اختیارات» و «مانع تراشی در مسیر تحقیقات کنگره» را تصویب کردند. انتظار می رود محاکمه ترامپ در سنا، که اکثریتی جمهوری خواه دارد، ماه آینده میلادی انجام شود.

نتیجه استیضاح هر چه باشد، دموکرات ها توانسته اند نام ترامپ را در تاریخ در فهرست معدود روسای جمهور استیضاح شده قرار دهند. «اندرو جانسون» در سال ۱۸۶۸ و «بیل کلینتون» در سال ۱۹۹۸ استیضاح شدند و نام ترامپ به عنوان سومین رئیس جمهور در کنار آنها قرار خواهد گرفت. 

با این وجود هیچ رئیس جمهوری در آمریکا تا به حال از طریق استیضاح برکنار نشده است و به احتمال قریب به یقین، استیضاح کنونی هم به برکناری رئیس جمهور منتهی نمی شود.

انتهای پیام/.

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha