قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۲۴۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

اعلام آمادگی وزارت دفاع برای ساخت شناورهای تفریحی

استان ها گیلان رشت رئیس سازمان صنایع دریایی در دیدار با استاندار گیلان از آمادگی این مجموعه برای احداث شناورهای تفریحی و هتل رستوران های مورد نیاز استان و همکاری رقابتی در حوزه های…

اعلام آمادگی وزارت دفاع برای ساخت شناورهای تفریحی

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دریادار امیر رستگاری عصر سه شنبه با اشاره به بومی سازی افزون بر ۷۰ درصدی تجهیزات شناورهای تولیدی خاطرنشان کرد: ساخت شناورها در کوتاه ترین زمان ممکن را یکی از محاسن مجموعه صنایع دریایی وزارت دفاع است.

وی با بیان اینکه صنایع دریایی یکی از مهمترین سازمان های دریایی کشور است، افزود: مجموعه صنایع دریایی با ۱۰ دفتر طراحی، ۱۰ مرکز ساخت و ۱۶ مرکز توسعه فناوری در بخش های مختلف این عرصه به ویژه قوای محرکه و رانش پیشرو هستیم.

دریادار امیر رستگاری تصریح کرد: بیش از ۲۰۰ نفر در مجموعه صنایع دریایی شهید تمجیدی انزلی مشغول فعالیت می باشند که عمده این افراد از نیروهای توانمند گیلانی هستند.

رئیس سازمان صنایع دریایی با اشاره به رعایت استاندارهای روز دنیا در احداث شناورها و تجهیزات دریایی با بهره گیری از زیرساخت های مطلوب در کنار تخصص های علمی افزود: رعایت شاخص های کیفی و فنی در احداث و ارائه خدمات پس از فروش برای ما از اهمیت خاصی برخوردار است.

*۸۸۵ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی

استاندار گیلان در دیدار معاون وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و رئیس سازمان صنایع دریایی گفت: در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی مبنی بر توجه به فرصت های موجود در کشور و در مسیر افزایش ظرفیت های اشتغال و سرانه درآمد مردم ، آمادگی داریم از ظرفیت مجموعه صنایع دریایی در بخش های مرتبط استفاده کنیم.

ارسلان زارع در این دیدار به ظرفیت های متعدد استان در حوزه های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و مواهب طبیعی خدادادی اشاره و خاطرنشان کرد: در تهیه سند توسعه استان، نگاه ما بر استفاده از تمامی ظرفیت های موجود بوده و در مجموعه اقدامات دستگاه های اجرایی نیز در همین راستا کوشش شده است.

وی با بیان اینکه رسیدن به شاخص های توسعه پایدار با حفظ محیط زیست و برمبنای نگاه راهبردی نظام جمهوری اسلامی در این حوزه همواره مورد توجه جدی ماست، افزود: استان های کشور به سبب شرایط خاص اقلیمی و جغرافیایی، ممکن است در نوع نگاه به شاخص های توسعه ای اندکی با یکدیگر متفاوت باشند که پشتوانه و مبنای توسعه گیلان براساس حفظ محیط زیست و رویکرد راهبردی سبز - آبی است.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه توجه به موضوعات دریا محور، کشاورزی محور و توسعه صنایع پاک به عنوان ظرفیت های استان در جهت افزایش ظرفیت اشتغال و نیز سرانه درآمد مردم است، افزود: در مسیر توسعه و پیشرفت گیلان آمادگی هرگونه همکاری در چارچوب قانون با فعالان اثرگذار در عرصه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و عمرانی را داریم.

وی به بازدید خود از توانمندی های مجموعه صنایع دریایی شهید تمجیدی در انزلی اشاره و اضافه کرد: در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی مبنی بر توجه به فرصت های موجود در کشور آماده استفاده  از ظرفیت مجموعه صنایع دریایی در بخش های مرتبط هستیم.

زارع با بیان اینکه آب بندان ها به عنوان یکی از ظرفیت های مستعد موجود در گیلان علاوه بر قابلیت تأمین آب مورد نیاز کشاورزی می توانند به عنوان مؤلفه ای مهم در گردشگری مورد استفاده قرار گیرد، گفت: با رعایت تمامی اصول زیست محیطی می توان از سازه های سازگار با طبیعت در مسیر بهره مندی گردشگران استفاده کرد.

وی یادآور شد: بسترهای مختلفی در حوزه دریا، ساحل و شناگاه گیلان برای همکاری مضاعف با مجموعه صنایع دریایی به واسطه وجود ابزار کار، تولید و نیروهای متخصص وجود دارد و در حوزه های آبی و خاکی می توان در چند گستره تبادل همکاری را شاهد باشیم.

زارع به اختصاص تسهیلات اشتغالزایی برای متقاضیان سرمایه گذاری در حوزه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و صمت از طریق کارگروه اشتغال اشاره و خاطرنشان کرد: باتوجه به سیاست های حمایتی دولت تدبیر و امید از حوزه اشتغال، می توانیم از سهم ۸۸۵ میلیارد تومانی تسهیلات اشتغالزایی که تاکنون ۱۱۰ میلیارد تومان از آن جذب شده، به متقاضیان موضوع گردشگری و آب بندان ها اختصاص دهیم.

وی افزود: با توجه به اینکه برخی بهره برداران در حوزه آب بندان ها متقاضی فعالیت در بخش آبزی پروری هستند ، باید کوشید سازه های متناسب با محیط طراحی شود تا منافاتی با طرح های دیگر نداشته باشد.

در پایان این دیدار تندیس زیردریایی فاتح از سوی معاون وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به استاندار گیلان اهداء شد.

فاتح نخستین زیردریایی کلاس نیمه سنگین ایران دارای ویژگی های منحصر بفرد کاملاً بومی بوده و از صفر تا صد آن به دست متخصصان صنایع دریایی وزارت دفاع طراحی و ساخته شده و از فناوری های روز دنیا برخوردار است.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha