قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۲۴۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

جلسه کارگروه همکاری حقوقی معاونان رئیس جمهوری وقوه قضائیه برگزارشد

جامعه حقوقی و قضاییتهران کارگروه همکاری های حقوقی با حضور معاونان حقوقی رئیس جمهور و قوه قضائیه برای بررسی مسایل حقوقی و ترویج و تضمین حقوق اساسی و شهروندی برگزار شد.

جلسه کارگروه همکاری حقوقی معاونان رئیس جمهوری وقوه قضائیه برگزارشد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش دفتر معاونت حقوقی رئیس جمهوری، بر اساس پیشنهاد این دفتر و موافقت رئیس قوه قضائیه، نخستین جلسه کارگروه همکارهای حقوقی با حضور معاونان حقوقی رئیس جمهور و قوه قضائیه ونمایندگان دو معاونت حقوقی به منظور ایجاد و توسعه همکاری های هدفمند و پایدار با رویکردی فرابخشی و دانش بنیان در زمینه های نیاز سنجی های حقوقی، ترویج و تضمین حقوق اساسی و شهروندی، انجام پژوهش ودوره های آموزشی مشترک و تقویت تعامل در فرآیند هنجارگذاری های حقوقی برگزار شد.

در این جلسه معاون حقوقی رئیس جمهور علاوه بر ضرورت افزایش همکاری های حقوقی و استمرار و توسعه آن به معرفی شرح مأموریت های معاونت و تبیین ابعاد این همکاری ها ترسیم کرد.

«لعیا جنیدی» افزود: این همکاری های حقوقی می تواند در زمینه مطالعات نخستین مربوط به ضرورت تدوین پیش نویس لوایح ومقررات، در خصوص موضوع های مختلف ازجمله آسیب شناسی قوانین و مقررات، بررسی سازوکارهای مناسب اجرای همه جانبه اصول قانون اساسی و موازین حقوق شهروندی در فرآیند سیاست گذاری های حقوقی، تبادل دستاوردهای تحقیقاتی حقوقی، تفسیر و تنقیح قوانین و نظریه های حقوقی و برگزاری دوره های آموزشی وهمایش های علمی در سطح های مختلف صورت پذیرد.

به گفته وی، کارگروه مذکوراز ظرفیت های مناسبی برای ارتقاء ابعاد و موضوع های مختلف حقوقی مانند حقوق کودکان ونوجوانان و تهیه وتدوین لایحه قانون عدالت ترمیمی وموضوع های نویافته ای مانند این ها در جهت توسعه حقوقی برخوردار است.

معاون حقوقی قوه قضائیه نیز در این جلسه با ابراز خرسندی از تشکیل این کارگروه به اهمیت تعاملات حقوقی و نقش آن در معرفی مناسب ابعاد ومبانی لوایح تهیه و تدوین شده اشاره کرد

 حجت الاسلام و المسلمین محمد مصدق توضیح داد که  کارگروه مذکور می تواند برای توسعه همکاری های حقوقی وموضوع های متعددی از جمله: تنقیح قوانین، اظهار نظر در خصوص لوایح تدوین شده، ارائه نظریه های مشورتی حقوقی، تهیه وتدوین پیش نویس اصلاح قوانین و نیز لوایح اقدام های مفیدی انجام دهد.

همچنین مقرر شد که معاونت های حقوقی رئیس جمهور و قوه قضائیه برای ساختارمند کردن همکاریهای حقوقی تفاهم نامه ای تدوین و امضاء کنند.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha