قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۲۱۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

لایروبی و ساماندهی ۲۲ رودخانه خراسان رضوی با حضور وزیر نیرو آغاز شد

استان ها خراسان رضویمشهد عملیات لایروبی، بازگشایی و ساماندهی ۲۲ رودخانه در خراسان رضوی روز سه شنبه با حضور وزیر نیرو در مشهد آغاز شد.

لایروبی و ساماندهی ۲۲ رودخانه  خراسان رضوی با حضور وزیر نیرو آغاز شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، معاون برنامه ریزی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی در حاشیه این مراسم به گفت: در این راستا لایروبی و بازگشایی ۱۲ رودخانه به طول ۲۱۰ کیلومتر و ساماندهی ۱۰ رودخانه به طول ۷۵ کیلومتر در استان خراسان رضوی انجام می شود.

سید هادی افضل نیا افزود: عملیات لایروبی و ساماندهی رودخانه ها با هدف پیشگیری از خسارات سیلاب های احتمالی در این استان با اعتبار ۶۰۰ میلیارد ریال انجام خواهد شد.

وی همچنین به آغاز عملیات اجرایی طرح ارتقای کیفی آب سد کارده مشهد توسط وزیر نیرو اشاره کرد و گفت: این طرح با هزینه ۴۰ میلیارد ریال اجرا می شود.

معاون برنامه ریزی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی ادامه داد: در حال حاضر به دلیل مشکلات کیفی مانند جلبک و آلودگی، تمام ظرفیت آب سد کارده قابل استفاده نیست.

افضل نیا گفت: با اجرای این پروژه که تا سال ۹۹ پایان خواهد یافت از تمام ظرفیت آب سد کارده در تامین آب مشهد استفاده خواهد شد.

وی افزود: آغاز عملیات اجرایی پروژه های یاد شده همراه با بهره برداری از سد ابیورد درگز، ایستگاه پمپاژ شماره ۶ انتقال پساب تصفیه خانه خین عرب به پرکند آباد مشهد ، ایستگاه پمپاژ مزرعه نمونه در قالب پویش "هر هفته الف - ب ایران" انجام شده است.

در هفته دهم اجرای پویش "هر هفته الف - ب ایران" از مجموع ۲۲۷ پروژه وعده داده توسط وزارت نیرو که قرار است تا پایان امسال بهره برداری شود، ۸۶ پروژه با هزینه بیش از ۷۰ هزار میلیارد ریال در ۱۸ استان کشور به بهره برداری رسید که از این تعداد ۱۳ پروژه در بخش های مختلف آب، برق و آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی با سرمایه گذاری بیش از ۵۷ هزار میلیارد ریال می باشد که مهمترین آنها پست ۴۰۰ کیلوولت زکریا در شهرستان مشهد است.

سد "زنگانلو" در درگز، آبرسانی به ۳۰ روستا در مناطق مختلف خراسان رضوی، شبکه های آبرسانی و تصفیه فاضلاب برای استفاده در بخش های مختلف و ایستگاه های پمپاژ از دیگر طرح های بهره برداری شده امروز در خراسان رضوی بود.

همزمان با بهره برداری از این طرح ها در خراسان رضوی، عملیات اجرایی پنج پروژه با سرمایه گذاری سه هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال نیز در این استان آغاز شد که از جمله مهمترین آنها آغاز ساخت پست ۴۰۰ کیلوولت امام رضا (ع) با سرمایه گذاری بیش از یکهزار میلیارد ریال در منطقه پیرامونی حرم مطهر رضوی است.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha