قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۲۰۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

گردش 33 هزار میلیارد تومانی بازار محصولات آرایشی و بهداشتی

عضو انجمن تولید کنندگان محصولات آرایشی و بهداشتی گفت: بازار محصولات آرایشی و بهداشتی 2.5 تا 3 برابر بزرگتر از بازار دارو است به طوری که گردش مالی بازار محصولات آرایشی و بهداشتی به 33 هزار میلیارد تومان می رسد.

گردش 33 هزار میلیارد تومانی بازار محصولات آرایشی و بهداشتی

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، کامبیز امجدی نیک در مراسم افتتاح خط تولید محصولات آرایشی و بهداشتی با بیان اینکه طبق برآوردها گردش مالی بازار دارو در سال گذشته حدود 23 هزار میلیارد تومان بوده است، اظهار داشت: حجم تولید و واردات رسمی محصولات آرایشی و بهداشتی یک میلیارد و 200 میلیون دلار است که با احتساب دلار 12 هزار تومانی، معادل 14 هزار میلیارد تومان خواهد بود.

وی ادامه داد: اگر حدود یک میلیارد و 600 میلیون دلار هم بابت قاچاق محصولات آرایشی و بهداشتی در نظر بگیریم، این رقم نیز معادل 19 هزار میلیارد تومان خواهد بود که با احتساب رقم 14 هزار میلیارد تومان تولید و واردات رسمی، گردش مالی بازار محصولات آرایشی و بهداشتی به 33 هزار میلیارد تومان می رسد.

عضو انجمن تولیدکنندگان محصولات آرایشی و بهداشتی تصریح کرد: این مسئله نشان می دهد که پتانسیل بالایی برای تولید محصولات آرایشی و بهداشتی در کشور وجود دارد. در عین حال باید توجه داشت که نرخ مصرف محصولات آرایشی و بهداشتی در ایران 2.5 تا 3.5 برابر متوسط جهان است.

امجدی نیک در ادامه از انعقاد قرارداد شرکت های تولیدکننده محصولات آرایشی و بهداشتی کشور با برخی شرکت های آلمانی و فرانسوی خبر داد و گفت: سال آینده تولیدات تحت لیسانس این شرکت ها در کشور انجام خواهد شد و البته برای تولید محصولات مبتنی بر فناوری نوین نیز با مراکز علمی تحقیقاتی و دانشگاهی توافق شده است.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha