قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۱۹۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

روزنامه الجمهوریه: روند تشکیل دولت لبنان در جریان است

پس از اینکه اکثریت پارلمان لبنان حسان دیاب را مامور تشکیل دولت جدید کرد، دیاب در حال انجام تماس ها و دیدارهایی است تا به یک ساختار و چارچوب دولتی دست یابد، که این چارچوب توازن ها و خواسته های معترضان لبنان را لحاظ کند.

روزنامه الجمهوریه: روند تشکیل دولت لبنان در جریان است

به نوشته روزنامه لبنانی "الجمهوریة"، تصمیم گیرندگان تشکیل دولت اقدامات لازم برای این مهم و مسائل مربوط به اسامی وزیران و پست های وزارتی و چگونگی تقسیم آنها را شروع کرده اند.

منابع به این روزنامه اعلام کردند: حسان دیاب بعد از اینکه دیدارهای پروتکلی خود با نخست وزیران پیشین لبنان و نیز رایزنی های غیرالزام آور با نمایندگان پارلمان را انجام داد، در ساعات اخیر فرآیند جمع بندی ایده های پارلمانی، جزئیات سیاسی و عناوین خواسته های مطرح شده را آغاز کرد و در این راستا رایزنی های قریب الوقوعی را با گروه های عضو تیم تشکیل دولت برای ارائه تصویری از دولت جدید برگزار خواهد کرد.

منابع همچنین اعلام کردند، دیاب چندین نشست داخلی را نیز با تیم کاری دولت خود برگزار کرد و با تعدادی از شخصیت ها دیدار و با آنها درباره انتخاب های آتی و همچنین بازنگری در برخی مواضع و نتایج به دست آمده از رایزنی های پارلمانی گفت وگو کرد. دیاب می خواهد این رایزنی ها را در تعطیلات سال جدید میلادی گسترش دهد تا به رویکرد و تصویری از ساختار دولت جدید دست یابد.

منابع مذکور همچنین اعلام کردند، بر اساس فضای حاکم بر این جمع بندی ها، در مرحله پس از کریسمس و جشن های سال نو، رایزنی ها در این خصوص افزایش خواهند یافت و احتمال دارد اواخر اولین هفته ژانویه ساختاری از دولت جدید به دست آید اما این امر در گرو آن است که تیم تشکیل دولت، سخنان خود مبنی بر تسهیل در ماموریت نخست وزیر مکلف را عملی کند و هیچ مانعی در مسیر وی ایجاد نکند.

نبیه بری، رئیس پارلمان نیز در این خصوص ضمن تبریک به لبنانی ها و مسیحیان به طور خاص به مناسبت کریسمس ابراز امیدواری کرد لبنانی ها وحدت، محبت و رهایی کشورشان از بحران هایش و رسیدن به ساحل امن و ثبات را شاهد باشند.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha