قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۱۷۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

صنعت آتش نشانی یک صنعت ویژه و گران است

رئیس شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه صنعت آتش نشانی یک صنعت ویژه و گران است، گفت: برخی از این تجهیزات و امکانات منحصر به فرد است و در برخی از کشورها تولید می شود؛ اما فعالیت هایی در زمینه ساخت داخل آغاز شده است.

صنعت آتش نشانی یک صنعت ویژه و گران است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، رئیس شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه صنعت آتش نشانی یک صنعت ویژه و گران است، گفت: برخی از این تجهیزات و امکانات منحصر به فرد است و در برخی از کشورها تولید می شود؛ اما فعالیت هایی در زمینه ساخت داخل آغاز شده است.

محسن هاشمی در حاشیه همایش رونق تولید ملی در حوزه تجهیزات آتش نشانی که صبح امروز در محل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اجرا شد، اظهار کرد: امروز صبح از نمایشگاه رونق تولید ملی در حوزه تجهیزات ایمنی و آتش نشانی بازدید کردیم که با همت روسای سازمان آتش نشانی برپا شده است. طی دهه گذشته فعالیت ها در این زمینه به صورت جدی آغاز شده است.

وی اظهار کرد: آتش نشانی تهران خوشبختانه در این دهه تجهیز شده البته هنوز این تجهیزات کافی نیست و باید این تجهیزات به روزتر شود.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه باید به تعداد محله های شهر تهران ایستگاه آتش نشانی وجود داشته باشد افزود: در حال حاضر ۱۳۰ ایستگاه آتش نشانی در شهر تهران فعالیت می کنند. تعداد این ایستگاه ها با توجه به اینکه در تهران ۳۵۰ محل وجود دارند باید همچنان افزایش پیدا کند. اگر بتوانیم به این مرحله برسیم که در هر محله یک ایستگاه آتش نشانی وجود داشته باشد می توانیم بگوییم اوضاع خوب است.

هاشمی با تاکید بر اینکه صنعت آتش نشانی یک صنعت ویژه و گران است گفت: برخی از این تجهیزات و امکانات منحصر به فرد است و در برخی از کشورها تولید می شود؛ اما فعالیت هایی در زمینه ساخت داخل آغاز شده است. امروز که من بازدید می کردم متوجه شدم که خوشبختانه در همه زمینه ها صنعتگران ما وارد شدند و در بسیاری از موارد هم توانستند با نمونه خارجی رقابت کنند و نمونه های بهتری را در داخل بسازند که مورد توجه افرادی که ساخت و ساز انجام می دهند قرار گرفته است.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: سازمان آتش نشانی نیز باید این تجهیزات را تایید کند تا در ساختمان ها مورد استفاده قرار گیرد. برگزاری چنین نمایشگاهی را باید غنیمت شمرد زیرا ارتباط بسیار تنگاتنگی بین سازمان آتش نشانی و این گونه صنعت برقرار می شود و افراد راحت تر می توانند از این تجهیزات استفاده کنند.

وی با بیان اینکه مهمترین نکته اعلام حریق است گفت: در زمینه اعلام حریق توانسته ایم طی مدت زمان وضعیت مناسبی را پیدا کنیم. اعلام حریق در برخی از مواقع تبدیل به یک چوپان دروغگو شده است و گه گاهی سوت الکی می کشد و وقتی آتش نشانان به محل مراجعه می کنند متوجه می شوند که خبری نیست به مرور زمان ممکن است توجه خود را از دست بدهند. این دستگاه ها باید با دقت بالا تولید شوند تا بصورت بی هوده اعلام حریق نکنند. صنعتگران در این جهت در حال حرکت هستند.

هاشمی با بیان اینکه در زمینه تجهیزات فلزی مرتبط با حریق به خودکفایی رسیده ایم، تصریح کرد: در گذشته این نوع تجهیزات از خارج وارد می شد اما امروز توسط تولید کنندگان داخلی تولید می شود.

وی با تاکید بر اینکه تجهیزات روز به روز در حال ارتقاء است، اظهارکرد: یکی از مراحل گرفتن پایان کار یا حتی دریافت پروانه به آتش نشانی مربوط می شود و با حضور سازمان آتش نشانی به طور حتم این تجهیزات بیش از پیش مورد استفاده قرار می گیرد. آتش نشانی باید زمینه را فراهم کند تا شهروندان نسبت به خرید این تجهیزات اقدام کنند.

رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه نوع اطفاء حریق نیز حائز اهمیت است، گفت: اطفاء حریق در برخی از موارد توسط پودرهایی انجام می شود که نوع گیاهی و آبی دارد که خوشبختانه در این نمایشگاه در رابطه با تجهیزات آب پاش خوب عمل شده است. تولیدگران ایرانی ، در زمینه تولید لباسهای مخصوص آتش نشانی از جمله ماسک و دستکش خوب عمل کردند البته هنوز زمینه ساخت پارچه فراهم نشده است، اما امیدواریم که همانند چادر مشکی بتوانند پارچه های مخصوص آتش نشانی را نیز تولید کنند.

 

هاشمی در ادامه اظهار کرد: در رابطه با سازمان آتش نشانی امروز نظرها تفاوت پیدا کرده و بودجه مناسب تری برای آنها در نظر گرفته شده بعد از حادثه پلاسکو و آن دختر خانمی که از یکی از ساختمان های خیابان جمهوری سقوط کردند نقطه عطفی در تامین اعتبارات آتش نشانی به وجود آمد و پس از آن دو درصد از عوارض ساختمانی به صورت مستقیم به حساب آتش نشانی منتقل می شود و از نظر مالی امکانات خوبی دارند. به عنوان مثال خوشبختانه سال گذشته پیش از گران شدن ارز و حمله اقتصادی ترامپ توانستند نردبان هایی را خریداری کنند. در حال حاضر آتش نشانی تهران مجهز به ۴۲ نردبان با سایزهای مختلف است که می تواند برج های پایتخت را پوشش دهد.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha