قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۱۶۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

جشنواره فجر میزبان مستندهای سیاه می شود!

مفاهیم انقلابی غائب بزرگ جشنواره ها

به رغم ارتقای چشمگیر مستند انقلاب و مقاومت اما باز هم اکثریت فضای بخش مستند جشنواره فجر در اختیار مستندهای سیاه قرار گرفته است!

مفاهیم انقلابی غائب بزرگ جشنواره ها

روز گذشته اسامی فیلم های بخش مسابقه مستند سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر اعلام شد و باز هم طیف خاصی از آثار مستند، به رغم محتوای آلوده و دور از فضای دهه فجر انقلاب اما نورچشمی وار، به این بخش راه یافتند.
در حالی که طی یک سال اخیر شاهد تولید و نمایش تعداد قابل توجهی از آثار مستند در حوزه انقلاب اسلامی و مقاومت بودیم، اما جای بسیاری از این فیلم ها در بخش مسابقه مستند سی و هشتمین دوره جشنواره فیلم فجر خالی است و باز هم طیف مستندهای سیاه نما و شبه روشنفکرانه غالب هستند.
هرچند که تعداد اندکی از فیلم های مستند با مضامین انقلابی و مقاومت در این بخش پذیرفته شده اند اما همچنان، مستندهای سیاه غالب هستند. در این میان، خیلی از فیلم های مستند جبهه انقلاب که با تحسین مخاطبان و منتقدان همراه بودند، نامشان در بخش مسابقه مستند سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر دیده نمی شود و در مقابل، برخی از آثاری که چند روز قبل در سیزدهمین جشنواره سینما حقیقت اکران شده و علاوه بر ضعف ساختاری، محتوایی سیاه هم داشتند، در جشنواره فجر نیز پذیرفته شدند! مثل فیلم مستندی که با تهیه کنندگی شهردار تهران تولید شده و تصویری مثبت و حسرت بار از عصر سیاه طاغوت را القا می کند!

*کیهان

منبع سینما پرس
ثبت نظرات
captcha