قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۱۶۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

عباس عبدی: چرا وزیربهداشت اسامی ۱٣۴ دانشجوی آقا زاده و خانم زاده ای را که با پول و موقعیت والدین شان وارد دانشگاه شدند، اعلام نمی کند؟

مساله امروز این نیست که این 134 نفر از دانشگاه اخراج شده اند. مساله این است که آنان چگونه وارد شده بودند؟ آیا مجاز بودند؟ اگر بودند چرا اخراج شده اند؟ اگر مجاز نبودند، همین طوری که سرشان را نینداختند پایین و وارد دانشگاه شوند، حتما کسانی به آنان کمک کرده اند...

عباس عبدی: چرا وزیربهداشت اسامی ۱٣۴ دانشجوی آقا زاده و خانم زاده ای را که با پول و موقعیت والدین شان وارد دانشگاه شدند، اعلام نمی کند؟

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، عباس عبدی نوشت: «دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت گفت: حدود ۱۳۴ دانشجوی آقازاده و خانم زاده که از طریق پول و جایگاه والدین خود وارد دانشگاه شده بودند را از دانشگاه بیرون کردیم. پولدارها به شرط دانایی و نخبگی می توانند بر صندلی دانشگاه بنشینند. من پدرم راننده کامیون و مادرم قالیباف بود و اگر اینجا به عنوان وزیر ایستادم به خاطر این بود که من فقیرزاده هم توانستم درس بخوانم. باید فضایی ایجاد شود تا همه بتوانند تحصیل کنند نه فقط آقازاده ها درس بخوانند.»

مساله امروز این نیست که این 134 نفر از دانشگاه اخراج شده اند. مساله این است که آنان چگونه وارد شده بودند؟ آیا مجاز بودند؟ اگر بودند چرا اخراج شده اند؟ اگر مجاز نبودند، همین طوری که سرشان را نینداختند پایین و وارد دانشگاه شوند، حتما کسانی به آنان کمک کرده اند و کسانی نیز در وظیفه نظارتی خود کوتاهی کرده اند یا حتی کسانی توصیه به این تخلف کرده اند. اینها را اعلام کنید. و الا اخراج این افراد که کمترین گام است.

به علاوه سال های گذشته چه می شود؟ تا آنها را اعلام نکنید این مساله حل نمی شود. از سوی دیگر اسامی این 134 نفر چیست؟ چرا نباید نام آنان اعلام شود؟ مگر مرتکب جرم نشده اند؟ پرونده آنان در کجا است؟ نپرداختن به این پرسش ها و عدم درج نام آنان، بهترین دلیل است که هیچ اراده ای برای حل این تخلفات وجود ندارد. همچنان که مجازات مشارکت کنندگان مستقیم در قتل خاشقجی نیز به تنهایی کفایت نمی کند. اینها لازم است ولی کافی نیستند.

منبع: اعتماد

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha