قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۱۵۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ارتش سوریه پست دیده بانی نظامیان ترکیه را در ادلب محاصره کرد نظرها

نیروهای ارتش سوریه در ادامه پیشروی های روزهای گذشته و بازپس گیری بخش هایی از مناطق تحت کنترل شورشیان در استان ادلب روز دوشنبه یک پست دیده بانی نظامیان ترکیه در این استان را به محاصره خود درآوردند.

ارتش سوریه پست دیده بانی نظامیان ترکیه را در ادلب محاصره کرد  نظرها

دیده بان حقوق بشر سوریه، نهادی غیردولتی که به واسطه منابع متعدد محلی، تحولات سوریه را رصد می کند ضمن تایید این خبر اعلام کرد: «نیروهای دولتی پس از به دست گرفتن کنترل شهرها و روستاهای واقع در نزدیکی شهر کلیدی معرة نعمان در جنوب شرق استان ادلب پست دیده بانی نیروهای ترک در روستای الصرمان واقع در این محدوده جغرافیایی را محاصره کردند.»

به موجب توافق سپتامبر سال گذشته میان ترکیه و مسکو که برای پایان دادن به تنش های نظامی در استان ادلب و جلوگیری از حملات نیروهای دولتی به این منطقه حاصل شد، نیروهای ارتش ترکیه ماموریت یافتند تا در ۱۲ پست دیده بانی مختلف در سراسر استان ادلب مستقر شوند.

در این توافق ایجاد یک منطقه «کاهش تنش» به عرض ۱۵ تا ۲۰ کیلومتر پیش بینی شده بود تا از این طریق از رویارویی مستقیم نیروهای دولتی و گروه های شورشی در استان ادلب و مناطق همجوار در استان حلب پیش گیری شود.

به نقل از یورو نیوز، انعقاد این توافق و اجرای آن سبب شد تا به طرز قابل ملاحظه ای از شدت تنش ها و درگیری ها در این منطقه کاسته شود. استان ادلب که از آن به عنوان آخرین پایگاه نیروهای شورشی نام می برند تحت کنترل هیئت تحریر شام (النصره سابق) است که برخی اعضای آن پیش در گروه القاعده عضویت داشتند.

توافق آنکارا و مسکو بر سر درگیری ها در ادلب اما پس از مدتی با حملات گسترده نیروهای ارتش سوریه به این استان طی اواخر ماه آوریل تا پایان ماه اوت نادیده گرفته شد. دمشق به دلیل احیای گروه های شورشی در این منطقه حملات خود را در ادلب و مناطق اطراف آن از سر گرفت.

پس از این حملات توافق آتش بس دیگری در پایان ماه اوت از سوی مسکو اعلام شد.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha