قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۱۴۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دانشگاه ارومیه در جمع دانشگاه های پراستناد یک درصد برتر دنیا

رییس دانشگاه ارومیه گفت: این دانشگاه بر اساس عملکرد شاخص های کیفی ۱۰ ساله در ESI به عنوان یکی از دانشگاه های پراستناد یک درصد برتر دنیا معرفی شد.

دانشگاه ارومیه در جمع دانشگاه های پراستناد یک درصد برتر دنیا

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، رحیم حب نقی رییس دانشگاه ارومیه امروز در ارومیه اظهار کرد: این دانشگاه بر اساس عملکرد شاخص های کیفی ۱۰ ساله در ESI به عنوان یکی از دانشگاه های پراستناد یک درصد برتر دنیا معرفی شد.

وی افزود: بررسی پایگاه شاخص های اساسی علم طی سال جاری نشان می دهد که ۶۵ دانشگاه و موسسه تحقیقاتی از کشورمان در میان یک درصد دانشگاه های برتر جهان که دارای بیشترین میزان اثرگذاری بودند، قرار دارد.

رییس دانشگاه ارومیه بیان کرد: در بین دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور ۲۷ دانشگاه جامع، ۲۲ دانشگاه علوم پزشکی، ۱۱ دانشگاه صنعتی و پنج مرکز تحقیقاتی در جمع موثرترین های دنیا قرار گرفت که دانشگاه ارومیه نیز یکی از آنها است.

وی اضافه کرد: استنادها در دنیای علم بیانگر کیفیت تولیدات علمی بوده و رشد کیفیت تولیدات علمی یکی از مهمترین عوامل دستیابی به مرجعیت علمی به عنوان اولین بند از سیاست های کلان علم و فناوری ابلاغی توسط مقام معظم رهبری است.

حب نقی بیان کرد: پایگاه شاخص های اساسی علم (ESI) متعلق به شرکت کلاریویت آنالتیکس (ISI)، آخرین فهرست موسسه های یک درصد برتر دنیا که بیشترین تعداد استنادها در طول ۱۰ سال گذشته را دریافت کرده اند، منتشر کرده و به طور مداوم به روزرسانی می کند.

انتهای پیام/ن

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha