قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۱۳۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تاکید بر حریم خصوصی با تمهید هنر

نمایشگاه چیدمان و عکس مریم فیروزی که روز جمعه در گالری راه ابریشم افتتاح می شود، حریم خصوصی و تنها شدن انسان ها آن هم با وجود گسترش روزافزون وسایل ارتباطی را مورد توجه قرار داده است.

تاکید بر حریم خصوصی با تمهید هنر

نمایشگاه انفرادی عکس و چیدمان با عنوان «پیش از اتمام مهلت نگریستن» روز جمعه (ششم دی ماه) در گالری راه ابریشم آغاز می شود و تا ۲۵ دی ماه نیز ادامه دارد. 

در بیانیه این نمایشگاه هنری آمده است: «حریم خصوصی محصول اندیشه ی انسانی است که از یک سو نیازمند سکوت، تنهایی و استقلال فردی است  و از دیگر سو به حضور در جامعه و تعامل با دیگران نیازمند است. این نگاه دوسویه، منجر به ایجاد تناقضی در آدمی شده که در طول زمان و با توجه به فرهنگ ها و عرف های هر جامعه ، معانی و رویکرد متفاوتی از این مفهوم ساخته است.

شاید بتوان حریم خصوصی را با نگاه به معماری خانه ها، آرایش شهرها، نحوه ی پوشش مردم، نوع گفتمان شهری در هر جامعه مطالعه کرد.

امروزه با حضور تکنولوژی، تعدد وسایل ارتباط جمعی و حضور دوربین های بسیار در اطرافمان حریم خصوصی بیش از همیشه جز مفاهیم مناقشه برانگیری شده است که معنای آن نه تنها شفاف تر نشده، که گویی مفهومی انتزاعی یافته است. این در حالی است که هرچه آدمی بیشتر احساس تنهایی می کند، کمتر فرصتی برای تنها بودن دارد، و در عین حال هر چقدر در خانه اش محبوس می شود، با وجود بیشمار ابزار ارتباط جمعی، بیشتر احساس حضور میان جمع را در خود پرورش می دهد.

حریم خصوصی فاصله ی میان همین تنهایی و همین جمع است.»

گالری راه ابریشم در بلوار کشاورز، بین وصال شیرازی و قدس، ساختمان تکنو آجر، پلاک ۲۱۰ واقع شده است. همچنین امکان بازدید از این نمایشگاه هر روز به غیر از دوشنبه ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ فراهم است. 

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha