قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۱۲۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

منطقه کوهسرخ کاشمر مستعد کشت و توسعه گیاهان دارویی است

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر گفت: بخش کوهسرخ به دلیل داشتن شرایط اقلیمی مناسب برای کشت و توسعه گیاهان دارویی مستعد است.

منطقه کوهسرخ کاشمر مستعد کشت و توسعه گیاهان دارویی است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حسین محمدی در کاشمر با اشاره به اینکه در حال حاضر 147 گونه گیاهی در این شهرستان وجود دارد، اظهار کرد: سطح زیرکشت گونه های گیاهی 12 هزار هکتار است که عمده آن مربوط به بخش کوهسرخ است.

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر با بیان اینکه این شهرستان به لحاظ خرده مالکی رتبه اول خراسان رضوی را دارد، یادآور شد: با توجه به خرده مالکی شدید اراضی کشاورزی، این توجیه اقتصادی وجود دارد که بهره برداران به سمت کشت گونه های گیاهی روی آورند.

وی با تأکید بر اینکه بخش کوهسرخ به دلیل داشتن شرایط اقلیمی مناسب و خرده مالکی مستعد کشت گیاهان دارویی است، متذکر شد: در حال حاضر 5 هزار هکتار از اراضی شهرستان زیر کشت آنغوزه دیم، 300 هکتار زیر کشت زیر سبزه دیم، 77 هکتار زیر کشت زیره سبز آبی، 7 هزار و 300 هکتار زیر کشت زعفران و 1.5 هکتار گلخانه محصولات آلوورا و نعناع فلفلی است.

محمدی عدم خرید تضمینی، هزینه های بالای کارگر در زمان برداشت، نبود کارگاه فرآوری و بسته کافی را از مهم ترین مشکلات و دغدغه های تولیدکنندگان گیاهان دارویی عنوان کرد و افزود: با برگزاری دوره های مهارتی درزمینهٔ گیاهان دارویی و برپایی همایش ها بتوانیم زمینه را برای توسعه کشت گیاهان دارویی در منطقه فراهم کنیم.

وی با اشاره به فعالیت مجهزترین کارخانه فرآوری تولیدات گیاهی در کاشمر، خاطرنشان کرد: با فعال شدن فاز دوم این کارخانه در زمینه تولید داروهای گیاهی در آینده ای نزدیک، کشاورزان منطقه با اطمینان بیشتری به سمت کشت و توسعه گیاهان دارویی می روند.

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر بابیان اینکه حمل و توزیع بذور گیاهان دارویی در دستور کار قرار دارد، اضافه کرد: در راستای ترویج و توسعه کشت گیاهان دارویی در منطقه، کشت پایلوت گیاهان دارویی در ایستگاه تحقیقات کشاورزی در حال انجام است.

محمدی با تأکید بر اینکه در سایه همراهی و مشارکت معین های اقتصادی شاهد رونق تولید در بخش کشاورزی می شویم، گفت: در این راستا نیز از ظرفیت یکی از شرکت های گیاهان دارویی به عنوان معین اقتصادی بیشتر کمک می گیریم.

انتهای پیام/ 70042

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha