قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۱۰۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

برداشت ماهیان گرمابی در سیستان و بلوچستان آغاز شد

زاهدان- مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان (آبهای داخلی) گفت: برداشت ماهیان گرمابی از استخرهای خاکی و بتنی هیرمند و آبندان پارک شهرستان «نگور» این استان آغاز شد.

برداشت ماهیان گرمابی در سیستان و بلوچستان آغاز شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، عیسی میرانی شاهرودی اظهار داشت: با توجه به پایان فصل پرورش ماهیان گرمابی و سرد شدن هوا، برداشت ماهیان گرمابی از برخی استخرهای خاکی و بتنی سیستان و بلوچستان آغاز شده است.

وی گفت: این ماهیان از نوع کپور، آمور، فیتوفاگ و بیگهد هستند که سالی یکبار از استخرهای ۲ منظوره شیلاتی و کشاورزی سیستان و بلوچستان برداشت می شوند.

مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان (آب های داخلی) علت برداشت این ماهیان در فصل سرما را بازار فروش و تمایل مردم به مصرف ماهی در این فصل عنوان کرد و افزود: پیش بینی می شود از استخرهای شمال سیستان وبلوچستان حدود چهار هزار تن ماهی برداشت و روانه بازارهای این منطقه و زاهدان شود.

وی بیان کرد: امسال بیش از چهار میلیون بچه ماهی گرمابی در استخرها و منابع آبی سیستان و بلوچستان رهاسازی شده است.

شاهرودی گفت: صید و برداشت ماهی از آب بند پارک با وسعت ۲۰ هکتار، واقع در ۶۰ کیلومتری جنوب شهرستان نگور که از طریق بارندگی های فصلی آبگیری می شود، آغاز شد.

وی افزود: این آب بندان برای نخستین بار در سالجاری، با رهاسازی حدود ۴۰ هزار قطعه بچه ماهی کپور علفخوار و بچه ماهی کپور معمولی ماهی دار شد.

مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان (آب های داخلی) اظهار داشت: هم اینک متوسط وزن ماهیان صید شده حدود ۲ کیلوگرم است و برآورد می شود حداقل میزان ۳۰ تن ماهی گرمابی از نوع کپور و آمور توسط جوامع روستایی اطراف این آب بندان برداشت شود، که نقش مؤثری در تأمین پروتئین و ایجاد درآمد برای مردمان تلاشگر بومی منطقه خواهد داشت.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha