قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۰۸۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

در واکنش به حکم صادره برای متهمان قتل «خاشقجی»؛

سازمان ملل: مغز متفکر قتل خاشقجی هم آزاد است و هم بازجوئی نشده است

گزارشگر ویژه سازمان ملل در مورد اعدام های خودسرانه حکم صادره برای متهمان قتل «جمال خاشقجی» توسط ریاض را تمسخر آمیز دانست.

سازمان ملل: مغز متفکر قتل خاشقجی هم آزاد است و هم بازجوئی نشده است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نقل از رویترز، «اگنس کالامارد» گزارشگر ویژه سازمان ملل در مورد اعدام های خودسرانه در واکنش به حکم صادره برای متهمان قتل «جمال خاشقجی» توسط سعودی اعلام کرد: این احکام تمسخر آمیز و خارج از چارچوب عدالت است.

گزارشگر ویژه سازمان ملل در مورد اعدام های خودسرانه در این خصوص گفت: مغز متفکر قتل خاشقجی نه تنها آزاد است؛ بلکه حتی بازجویی هم از او صورت نگرفته است.

این در حالیست که دادستانی کل عربستان سعودی امروز دوشنبه ۵ متهم به قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار سعودی را به اعدام محکوم کرد.

همچنین ۳ متهم دیگر پرونده قتل جمال خاشقجی به ۲۴ سال زندان محکوم شدند. این احکام در حالی صادر شده است که محمد بن سلمان ولیعهد سعودی متهم اصلی این پرونده است.

شایان ذکر است دادستانی عربستان اعلام کرد هیچ اتهامی علیه «سعود القحطانی» مشاور ویژه محمد بن سلمان ولیعهد سعودی، در پرونده قتل خاشقجی مطرح نشده بود.

دادستانی عربستان از آزادی سرکنسول این کشور در استانبول ترکیه خبر داد.

«محمد العتیبه» سرکنسول عربستان استانبول به مشارکت در قتل خاشقجی متهم شده بود که تبرئه شد.

گفتنی است جمال خاشقجی سردبیر سابق روزنامه الوطن و ستون نویس واشنگتن پست دوم ماه اکتبر ۲۰۱۸ به منظور انجام امور رسمی وارد کنسولگری این کشور در استانبول شد و از آن خارج نشد.

ریاض در تاریخ ۲۰ اکتبر قتل خاشقجی در داخل کنسولگری عربستان سعودی را تأیید کرد. دادستان این کشور مدعی شد که خاشقجی بعد از درگیری با چند نفر در داخل کنسولگری فوت کرده و ۱۸ شهروند این کشور نیز در این رابطه بازداشت شده اند.

دادستانی کل استانبول ترکیه ۳۱ اکتبر سال گذشته طی بیانیه ای اعلام کرد که جمال خاشقجی بلافاصله پس از ورود به کنسولگری عربستان سعودی در این شهر، طبق نقشه قبلی خفه و کشته شده است.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha