قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۰۶۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سوختگی با مایعات داغ بیشترین موارد سوختگی در مشهد است

استان ها خراسان رضویمشهد سوختگی با مایعات داغ بیشترین مراجعه به بخش سوختگی بیمارستان امام رضا (ع) مشهد به عنوان تنها مرکز درمان تخصصی سوختگی در شمال شرق کشور است.

سوختگی با مایعات داغ بیشترین موارد سوختگی  در مشهد است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز دوشنبه به نقل از مسوول آموزش بخش سوختگی بیمارستان امام رضا (ع) مشهد گزارش داد: در صورت بروز سوختگی ضمن اجتناب از هر گونه خود درمانی و استفاده از سیب زمینی، خمیردندان، آرد یا موارد دیگر باید به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه شود.

دکتر سید حسن طاوسی افزود: ۸۰ درصد سوختگی ها قابل پیشگیری است و آموزش های پیشگیری از آتش سوزی و حوادث سوختگی باید از سنین کودکی نهادینه شود.

وی ادامه داد: تعداد سوختگی در ایران زیاد است و بر اساس آمارهای ارائه شده  سالانه ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار نفر در کشور به سوختگی مبتلا می شوند که این تعداد هشت برابر میانگین جهانی است.

وی گفت: بین پنج تا ۱۰ درصد افراد دچار سوختگی نیاز به بستری پیدا می کنند و این در حالی است که هزینه های درمان این بیماران زیاد است و بیشتر افرادی که دچار این عارضه می شوند از اقشار کم درآمد جامعه هستند و نیاز به کمک های حمایتی برای ادامه روند درمان دارند.

متخصص جراحی سوختگی و پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: بخش سوختگی بیمارستان امام رضا (ع) تنها مرکز درمان تخصصی سوختگی در شمال شرق کشور به شمار می رود  که علاوه بر سه استان خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی، بیماران استان های گلستان، سیستان و بلوچستان و مازندران و کشورهای عراق و افغانستان را نیز پوشش می دهد.

وی از افزایش موفقیت های درمان های سوختگی در خراسان رضوی خبر داد و گفت: طی یک دهه گذشته از تکنیک های جدید درمان سوختگی در بخش سوختگی بیمارستان امام رضا (ع) استفاده می شود که این امر نقش موثر در ارتقای سطح خدمات به بیماران داشته است.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha