قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۰۶۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس منابع طبیعی لامرد اعلام کرد: 

باران 10 میلیون مترمکعب بر ذخیره آبی لامرد افزود

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لامرد اعلام کرد که بارندگی های هفته گذشته حدود 10 میلیون متر مکعب بر ذخیره آب پشت سدهای این شهرستان اضافه کرده است.

باران 10 میلیون مترمکعب بر ذخیره آبی لامرد افزود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مرتضی نکوگو دوشنبه دوم دیماه در جمع خبرنگاران گفت: بارندگی طی روزهای ۲۵ و ۲۶ آذر سبب آبگیری طرح های آبخیزداری و کنترل سیلاب در شهرستان لامرد شد به گونه ای که شاهد افزایش 10 میلیون مترمکعبی ذخیره آبی پشت این سازه ها هستیم.

این مقام مسئول ادامه داد: در شهرستان لامرد ۵۵ طرح آبخیزداری و کنترل سیلاب وجود دارد که این طرح ها نقش موثری در کنترل سیلاب و کاهش خسارت به شهرها و روستاها ایفا کرده اند. 

نکوگو با بیان اینکه در بارندگی اخیر برای اولین بار شاهد سرریز آب در پروژه کنترل سیلاب نعمه در بخش چاهورز بودیم، گفت: این سازه به تنهایی بیش از یک میلیون متر مکعب آب را مهار کرد که اثرات بسیار مفیدی در کاهش فرسایش خاک در دشت چاه ورز داشته است. 

رئیس اداره منابع طبیعی لامرد با اشاره به اینکه تعدادی از طرح های آبخیزداری این شهرستان در جریان بارندگی اخیر آسیب دیده است، گفت: متاسفانه در بخش اشکنان به علت شدت بارش ها به بعضی از سازه های آبخیزداری نظیر سدهای اهل، لک شور اشکنان، پاقلات خسارت وارد شد و نیازمند مرمت آنها هستیم.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha