قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۰۵۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی اعلام کرد

هواپیماهای جدید وارداتی دست دوم هستند

مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی گفت: پس از تحریم های اخیر آمریکا، شرکت های معتبر هواپیمایی از جمله بوئینگ و ایرباس قراردادهای خود را لغو کرده یا به حالت تعلیق درآوردند و مواردی که درباره واردات هواپیما اعلام می شود، مربوط به هواپیمای دست دوم است.

هواپیماهای جدید وارداتی دست دوم هستند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی از دست دوم بودن هواپیماهای جدید وارداتی خبر داد و گفت: گرچه بر اساس محدودیت های تعریف شده نباید سن هواپیما بیش از ۲۰ سال باشد اما درخواست ما این است که با توجه به مشکلات و تحریم های کنونی تسهیلاتی در این زمینه در نظر گرفته شود.

روز گذشته محمد اسلامی -وزیر راه و شهرسازی- اعلام کرد که سه فروند ایرباس جدید به ناوگان هوایی کشور اضافه خواهد شد و مشکلی در زمینه تامین قطعات و مهندسی تعمیرات هواپیما نداریم.

مقصود اسعدی سامانی در این باره به گفت: پس از تحریم های اخیر آمریکا، شرکت های معتبر هواپیمایی از جمله بوئینگ و ایرباس قراردادهای خود را لغو کرده یا به حالت تعلیق درآوردند و مواردی که درباره واردات هواپیما اعلام می شود، مربوط به هواپیمای دست دوم است.

وی افزود: علیرغم فشارها و تحریم های صورت گرفته شرکت های هواپیمایی داخلی در تلاش هستند تا نیازهای کشور را در این حوزه تامین کنند و سختی های بسیاری در این زمینه وجود دارد.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی در پاسخ به سوال دیگری درباره اینکه آیا برای این نوع هواپیماها محدودیت سنی در نظر گرفته شده است یا خیر؟ گفت: شورای عالی هواپیمایی محدودیت های سنی برای واردات هواپیما دست دوم به ایرلاین ها ابلاغ کرده و آن اینکه نباید سن ناوگان وارد شده بیشتر از سال ۱۹۹۸ میلادی یعنی ۲۰ سال باشد اما با توجه به شرایط کنونی که درآن قرار داریم، پیشنهاد می شود تسهیلاتی برای شرکت های هواپیمایی در نظر گرفته شود.

اسعدی سامانی اظهار کرد: هواپیماهایی که از نظر پروازهای انجام شده شان قابلیت پرواز دارند، می توانند در ایران مورد استفاده قرار بگیرند و پیشنهاد می شود از این منظر دستگاه های متولی سخت گیری چندانی نداشته باشند. به عنوان مثال هواپیمای مسافری که ۱۰ سایکل پرواز انجام داده است و سن بالاتر از ۲۰ سال دارد مشکلی برای پرواز ندارد و بهتر است به آن اجازه واردات داده شود.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha