قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۰۲۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آزمایش جدید تاکسی پرنده لیلیوم با موتور جت

یک شرکت نوپای آلمانی از تولید نمونه اولیه تاکسی پرنده برقی خود خبر داده که مجهز به موتور جت است. این محصول یک پرواز آزمایشی کوتاه را نیز با موفقیت انجام داده است.

آزمایش جدید تاکسی پرنده لیلیوم با موتور جت

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نقل از نیواطلس، لیلیوم قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ خدمات تاکسی هوایی ارائه دهد و از همین رو کار آزمایش نمونه های اولیه این تاکسی ها را آغاز کرده است.

لیلیوم از سال ۲۰۱۶ سرمایه گذاری هایی را در این زمینه آغاز کرده و از حمایت مالی سازمان فضایی اروپا نیز برخوردار است. پیش از این شرکت یادشده آزمایشی را در ماه اکتبر انجام داده بود و تاکسی هوایی خود را با قابلیت پرواز عمودی با سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت به حرکت درآورده بود.

تاکسی جدید آزمایش شده هم به صورت عمودی به پرواز در می آید و با سرعت ۶۰ کیلومتر در ساعت حرکت می کند. سپس تا ارتفاع ۹۱ متری اوج می گیرد و با چرخش های متعدد و تغییر مسیر حرکت سرانجام در محل از قبل تعیین شده فرود می آید.

در جریان آزمایش جدید، این تاکسی برقی از قدرت مانور خوبی برخوردار بوده و نشان داد که می تواند در صورت شکل گیری مشکل پیش بینی شده برای تغییر مسیر یا مانور مناسب اقدام کند.

لیلیوم وعده داده که مدل نهایی این تاکسی هوایی برقی بتواند با سرعت ۳۰۰ کیلومتر در ساعت حرکت کند. این شرکت برای عرضه تجاری این تاکسی در دو یا سه نقطه از جهان تا سال ۲۰۲۵ برنامه ریزی کرده است.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha