قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۰۱۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

وزیر دفاع امریکا: همین امشب حاضریم با کره شمالی بجنگیم

به دنبال ارسال پیام تهدید آمیز کره شمالی به واشنگتن در مورد عدم دستیابی به توافق تا پایان سال، وزیر دفاع آمریکا روز یکشنبه گفت: واشنگتن برای مقابله با پیونگ یانگ آماده است و ما حاضریم حتی همین امشب بجنگیم.

وزیر دفاع امریکا: همین امشب حاضریم با کره شمالی بجنگیم
این رسانه اعلام کرد که کمیسیون مرکزی نظامی حزب کمونیست این کشور نشستی بزرگ به ریاست کیم جونگ اون برگزار کرده که در آن پیرامون اقدامات مهم سازمانی، سیاسی و نظامی برای تقویت نیروهای مسلح بحث شده است.

برگزاری این نشست حاکی از آن است که کره شمالی بزودی نشست کمیته مرکزی حزب کمونیست را برگزار خواهد کرد که با توجه به نزدیک شدن به پایان سال ۲۰۱۹ جلسه ای بسیار مهم ارزیابی می شود.

پیونگ یانگ تا پایان سال ۲۰۱۹ میلادی به آمریکا فرصت داده که پیشنهاد عملی برای تداوم مذاکرات به بن بست رسیده خلع سلاح هسته ای میان دو طرف ارائه کند؛ رهبر کره شمالی گفته است که در غیر این صورت هدیه کریسمس مناسبی به واشنگتن خواهد داد.

کره شمالی در روزهای اخیر انتقادهای فراوانی از آمریکا کرده است؛ کارشناسان گفته اند این کشور ممکن است در پایان سال جاری میلادی خاتمه گفت وگوهای به بن بست رسیده با آمریکا در موضوع هسته ای را اعلام کند.

دو کشور چندین دور گفت وگو انجام داده اند که هیچ نتیجه ای جز تشدید تحریم ها برای کره شمالی در برنداشته و پیونگ یانگ عصبانی از این فشارها دست به پرتاب های مکرر موشکی زده و چندین بار آزمایش موتورهای موشکی پیشرفته انجام داده است.
استفان بیگن نماینده پیشین آمریکا در امور کره شمالی بتازگی از کره جنوبی دیدار کرد و گفت درهای گفت و گو با پیونگ یانگ باز است، اما موفق به دیدار با هیچ مقامی از کره شمالی نشد و این کشور درخواست وی را بدون جواب گذاشت.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha