قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۰۱۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فعالیت های فرهنگی در باغ موزه دفاع مقدس یزد برگزار شود

استان ها یزدیزد استاندار یزد با اشاره به ظرفیت های مرکز فرهنگی و باغ موزه دفاع مقدس و زیرساخت های بسبار مناسب آن پیشنهاد کرد: دستگاه های اجرایی و نهادها برنامه های مختلف فرهنگی…

فعالیت های فرهنگی در باغ موزه دفاع  مقدس یزد برگزار شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمدعلی طالبی یکشنبه شب در شورای هماهنگی حفظ آثار دفاع مقدس استان با اشاره به اینکه تاکنون هزینه های زیادی در این مرکز صرف شده و از موقعیت خوبی هم برخوردار است، افزود: برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری مناسب در زمینه های مختلف به خصوص در ارتباط با دفاع مقدس می تواند موجب رونق این محل و جذب بیشتر مردم و جوانان در برنامه های آن شود.

وی ادامه داد: مراکز فرهنگی دفاع مقدس در استان ها با هدف انتقال فرهنگ ایثار، شهادت و جانفشانی رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس، طراحی و ساخته شد،  باید از آنها در راستای اهداف نظام و انقلاب و ترویج ارزش های دینی و معنوی به نحو مناسب استفاده شود.

استاندار یزد اظهارداشت: انتقال فرهنگ دفاع مقدس و اهداف شهیدان و نظام به نسل های آینده  و دانش آموزان و دانشجویان از جمله مسوولیت های مهم اجتماعی است که مخصوص یک فرد یا یک دستگاه خاص نیست و همه باید در این ارتباط نقش آفرین باشند.

طالبی بیان داشت: برنامه هایی که توسط دستگاه ها و نهادها در باغ موزه دفاع مقدس و جاهای دیگر در مناسبت های مختلف برگزار می شود باید جدید و بر اساس نیاز مخاطبان با بهره گیری از تمام ظرفیت های جدید فرهنگی و هنری برنامه ریزی شود.

وی گفت: برای جذب مخاطبان اگر همچنان از روش های  سنتی و تکراری استفاده شود ممکن است مورد اقبال مردم و جوانان قرار نگیرد، بنابراین پیشنهاد می شود در باغ موزه و مرکز فرهنگی یادشده از طرح های نوین جذاب بهره گیری شود.

استاندار یزد تاکید کرد: تنوع در اجرای برنامه های فرهنگی و هنری با در نظر  گرفتن ارزش ها از جمله موارد مهمی است که دستگاه ها و نهادها باید همواره مدنظر قرار دهند تا بتوان در انتقال مفاهیم دینی و ارزشی از آنها استفاده مطلوب کرد.

طالبی یادآور شد: برای تکمیل و تجهیز این مجموعه بزرگ و موثر نیز باید دستگاه های اجرایی نسبت به همکاری و کمک های مالی در راستای گسترش فعالیت های مناسب فرهنگی در استان اقدام لازم داشته باشند.

همچنین مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس یزد گفت: برای انتقال بهتر فرهنگ ایثار و شهادت و هشت سال دفاع مقدس باید بیش از گذشته تمام نهادها و اداره ها از این مجموعه استفاده کنند.

سرهنگ منصور زارع افزود: برای برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری بر اساس اهداف انقلاب  و دفاع مقدس هرگونه همکاری و آمادگی در این مجموعه وجود دارد که باید برای تحقق ارزش های معنوی بهره گرفت .

وی به اهمیت تجهیز موزه این مرکز اشاره کرد و اظهارداشت: موزه آرایی این مرکز به حداقل ۵۰ میلیارد ریال بوجه نیاز دارد، امیدواریم با مساعدت مسوولان استان بودجه لازم اختصاص یابد و مشکل رفع شود.

این مسوول بیان داشت:  نگهداری این مرکز از اهمیت زیادی برخوردار است که در این زمینه همچنان به حمایت و همراهی دستگاه های فرهنگی و آموزشی نیازمندیم و بدون همراهی آنها نمی توان از مجموعه به نحو مناسب استفاده کرد.

همچنین رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی یزد گفت: تاکنون برای ساخت و تجهیز مرکز فرهنگی و باغ موزه دفاع مقدس استان افزون بر ۱۰۰ میلیارد ریال بودجه استانی و ملی هزینه شده است .

سید مجتبی حسینی پور افزود: برای موزه آرایی بر اساس نیاز و معرفی نقش مردم یزد در دفاع مقدس با پیگیری نسبت به تخصیص بودجه اقدام می شود که نقش مهمی در انتقال فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه دارد.

مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان یزد در زمینی به مساحت ۲۰ هزار مترمربع در کنار پارک آزادگان صفائیه احداث شد و شامل سه بخش محوطه،۲ طبقه گالری نمایشگاهی و مفهومی و ساختمان اداری است.

باغ موزه دفاع دفاع مقدس استان با ۱۶ هزار مترمربع زیربنا احداث شد که زیربنای ساختمان اصلی آن سه هزار و ۸۰۰ مترمربع است.

همچنین در گالری این مرکز، اسناد و مدارک و آثار حجمی از دوران دفاع مقدس به نمایش گذاشته شد.

ساخت مرکز فرهنگی دفاع مقدس یزد از سال۱۳۸۶ شروع شد که تاکنون ۱۷۰ میلیارد ریال در این مورد هزینه شده است.

استان یزد سه هزار و ۸۵۰ شهید تقدیم انقلاب کرد، ۳۲۰ هزار بسیجی و افزون بر ۵۰ هزار رزمنده دارد که تعدادی از آنها در دوران دفاع مقدس در جبهه های غرب و جنوب کشور حضور داشته اند.

این استان بر اساس سرشماری آبان ماه سال ۱۳۹۵، یک میلیون و ۱۳۸ هزار نفر جمعیت دارد.     

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha