قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۰۱۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مشاهده سگ های هار ولگرد در تهران

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران با اشاره به آمار سگ های ولگرد در مناطق مختلف تهران از مشاهده سگ های "هار" در تهران و دستور جمع آوری این سگ ها از سطح شهر تهران خبر داد.

مشاهده سگ های هار ولگرد در تهران

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، خبرگزاری تسنیم: حمیدرضا تحصیلی با اشاره به برگزاری جلسات متعدد شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران با حامیان حیوانات اظهار کرد: طی دو ماه گذشته بیش از هشت جلسه با حامیان برگزار کرده ایم که خروجی آن ایجاد تشکل مردم نهادی شد که با بهره گیری از ساز و کار هایی می توان به آن ها اعتماد کرد.

وی افزود: طی جلساتی که با این تشکل مردم نهاد برگزار شده است، سایتی راه اندازی شد که ضمن اطلاع رسانی کامل از شرایط و روند نگهداری سگ های بدون صاحب توسط شهرداری، امکان آن مهیا می شود تا حامیان دارای صلاحیت، سگ های بدون صاحب را پس از طی کردن تمام مراحل عقیم سازی، واکسیناسیون و تگ گذاری، برای نگه داری، تحویل بگیرند.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران با اشاره به آدرس سایت و بهره برداری حامیان دارای صلاحیت گفت: به زودی این سایت از سوی تشکلی که راه اندازی کرده است، معرفی خواهد شد.

تحصیلی با اشاره به این که روزانه ۳۰ تا ۴۰ قلاده سگ بی صاحب در مرکز آردکوه ساماندهی می شوند، یادآور شد: پس از جمع آوری سگ ها و طی کردن فرایند عقیم سازی، سگ ها تحویل حامیان می شود.

وی افزود: هفته قبل این کار انجام شد و در نخستین مرحله ۸۰ قلاده سگ عقیم شده برای رهاسازی تحویل آن ها داده شد.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران درباره ظرفیت مرکز نگهداری سگ های بی صاحب گفت: این مرکز ظرفیت نگهداری ۵۰۰ قلاده سگ را دارد که سگ ها پس از ورود به این مراکز، قرنطیه و در ادامه فرایند عقیم سازی انجام و سپس تحویل حامیان می شود.

وی گفت: با توجه به این که ۲ قلاده سگ "هار" در تهران مشاهده شده و با تعدادی گزارش سگ گزیدگی در سطح شهر مواجه شده ایم، طبق بند ۱۵ ماده ی ۵۵ قانون شهرداری ها و دستوالعمل ابلاغی از وزارت کشور در خصوص جمع آوری سگ های پرسه زن، شرکت ساماندهی به نیابت از شهرداری تهران موظف به جمع آوری این سگ ها از سطح شهر هستند.

تحصیلی همچنین به حکم دادستانی تهران برای جمع آوری سگ های بی صاحب در سطح شهر تهران اشاره و تصریح کرد: براساس این حکم، کلانتری های سطح شهر تهران با شرکت ساماندهی همکاری لازم را انجام می دهند و در این بخش نیز همکاری خوبی وجود دارد و در صورتی که برخی از افراد بخواهند مشکل ایجاد کنند با آن ها برخورد می شود.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران در پاسخ به این پرسش که در کدام مناطق تهران شاهد حضور بیش ترین سگ های بی صاحب هستیم، تصریح کرد: در غرب تهران محله کوهستان، شهرک ازگل، مناطق ۱، ۲۲، ۵، ۲۱، ۴ و ۱۵ بیش ترین سگ های بی صاحب را دارند.

وی با بیان این که این سگ ها پس از فرایند عقیم سازی برای نگهبانی مورد استفاده قرار می گیرند، گفت: نژاد سگ سرابی در ایران یکی از نژاد های ویژه است که در نگهبانی ها مورد استفاده قرار می گیرد.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha