قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۹۰۰۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آلودگی هوا چه تاثیری بر سلامت افراد می گذارد؟

فوق تخصص بیماری های ریوی گفت: آلودگی هوا در کوتاه مدت منجر به بروز مشکلات تنفسی در قسمت فوقانی ریه، سرفه های تحریکی، خارش گلو، آب ریزش چشم و بینی، تنگی نفس، سردرد و مشکلات گوارشی مانند حالت تهوع و استفراغ در افراد می شود.

آلودگی هوا چه تاثیری بر سلامت افراد می گذارد؟

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، دکتر محمد اسماعیل حجازی ، اظهار کرد: آلودگی هوا در طولانی مدت منجر به تشدید علائم و حملات بیماری های مزمن قلبی و ریوی، کوفتگی بدن، احساس خستگی، سردردهای طولانی، کاهش تمرکز، افت سطح هوشیاری، آسیب های ریوی در قسمت های تحتانی و همچنین باعث ایجاد هموگلوبین غیرطبیعی در خون می شود.

وی با ارائه توصیه هایی در رابطه با پیشگیری از اثرات آلودگی هوا، گفت: در روزهایی که هوا آلوده است، شهروندان رفت و آمدهای خود را به حداقل رسانده و در پارک های داخل شهر ورزش نکنند.

وی با بیان این که دوچرخه سواری میزان تاثیرات آلودگی بر ریه را افزایش می دهد، افزود: شهروندانی که روزانه برای رفت و آمد از دوچرخه استفاده می کنند، بهتر در زمان آلودگی هوا، از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند.

استفاده از ماسک فیلتردار برای مقابله با اثرات آلودگی هوا

حجازی استفاده از ویتامین ها و مایعات را در دفع سموم و افزایش مکانیزم دفاعی سلول های بدن موثر دانست و گفت: برای مقابله با اثرات آلودگی هوا، استفاده از ماسک های فیلتردار توصیه می شود.

وی در این خصوص تشریح کرد: در صورت دسترسی نداشتن به ماسک های فیلتردار و یا گران بودن این نوع ماسک برای مصرف روزانه، از دو عدد ماسک معمولی به همراه گاز استریل استفاده شود.

این فوق تخصص بیماری های ریه با بیان این که کودکان، افراد مسن، زنان باردار و افراد مبتلا به بیماری های مزمن قلبی و ریوی از جمله گروه های حساس جامعه هستند، افزود: کودکان، ریسک پذیری بالایی در مقابل آلودگی هوا دارند و افراد بزرگسال نیز باید با احتیاط بالا و کمترین زمان ممکن در سطح شهر حضور داشته باشند.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha