قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۸۹۸۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تنیسورهای مشهوری که در سال ۲۰۱۹ بازنشسته شدند

تنیسور های مشهوری از جمله داوید فرر در سال ۲۰۱۹ تصمیم گرفتند برای همیشه این رشته را کنار بگذارند.

تنیسورهای مشهوری که در سال ۲۰۱۹ بازنشسته شدند

و به نقل از آس، در سال ۲۰۱۹ برخی از تنیسورهای بزرگ جهان که در سال های اخیر روزهای درخشانی در رقابت های ATP داشتند این رشته را برای همیشه کنار گذاشتند. آن ها زیر سایه سه تنیسور بزرگ یعنی رافائل نادال، نواک جوکوویچ و راجر فدرر بودند اما موفقیت های مهمی به دست آوردند.

داوید فرر

تنیسور ۳۷ ساله اسپانیایی پس از ۱۹ سال دوران حرفه ای، تنیس را برای همیشه کنار گذاشت. این اتفاق پس از شکست برابر الکساندر زورف در اپن مادرید رخ داد. او توانست در سال ۲۰۱۳ مرد سوم جهان شود. هم چنین در این دوران ۲۷ عنوان به دست آورد که برجسته ترین نشان قهرمانی در مسترز پاریس در سال ۲۰۱۲ بود و سه قهرمانی در بوینس آیرس. فرر علاوه بر این توانست به همراه اسپانیا قهرمان جام دیویس ۲۰۰۸، ۲۰۰۹ و ۲۰۱۱ شود.

توماس بردیچ

تنیسور اهل چک در حالی که ۳۴ سال داشت برای همیشه راکت هایش را آویزان کرد. او در طول ۱۷ سال بازی توانست در سال ۲۰۱۵ تا رتبه چهارم صعود کند. هم چنین ۱۳ عنوان به دست آورد. بردیچ هم در مسترز پاریس درخشید و در سال ۲۰۱۰ نزدیک بود فاتح گرند اسلم شود اما در فینال لندن مغلوب نادال شد.  

مارکوس باغداتیس

تنیسور ۳۴ ساله قبرسی در حالی از این رشته خداحافظی کرد که دوران پر فراز و نشیبی داشت. او در سال ۲۰۰۸ مرد شماره هشت جهان شد و در مجموع توانست چهار قهرمانی به دست آورد. باغداتیس فرصت داشت در اپن استرالیا ۲۰۰۶ قهرمان شود اما مغلوب فدرر شد. او در جهان تنیس به عنوان مربی الینا اسویتولینا حضور خواهد داشت.

نیکلاس آلماگرو

تنیسور اسپانیایی مانند باغداتیس در ۳۴ سالگی تنیس را کنار گذاشت. هم چنین توانست در سال ۲۰۱۱ در میان ۱۰ تنیسور برتر قرار گیرد. او ۱۳ عنوان در رقابت ها به کسب کرد. هم چنین در بخش دبل در بازی های والنسیا و آکاپولکو درخشید.

یانکو تیپسارویچ

تنیسور ۳۵ ساله صربستانی چهار قهرمانی را در جهان تنیس تجربه کرد و مانند جوکوویچ توانست در بالاترین سطح تنیس کشورش قرار بگیرد. او در سال ۲۰۱۲ تا رتبه هشتم نیز صعود کرد.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha