قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۸۹۷۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

معاون آموزشی وزارت علوم:

تعداد دانشگاه های دولتی در سال ۹۹ کاهش می یابد

معاون آموزشی وزارت علوم از کاهش تعداد دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در سال ۹۹ با اجرای طرح ساماندهی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی خبر داد.

تعداد دانشگاه های دولتی در سال ۹۹ کاهش می یابد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، دکتر علی خاکی صدیق ضمن بیان این مطلب در خصوص جزییات اجرای طرح ساماندهی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی اظهار کرد: اجرای این برنامه توسط وزیر علوم شروع و حتی مجری طرح ساماندهی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی تعیین شده است و قرار است اجرای طرح را با اختیارات کامل پیش ببرد.

وی در ادامه از تکمیل و نهایی شدن طرح ساماندهی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی خبر داد و تصریح کرد: این طرح در سال ۹۷ و نیمه اول ۹۸ انجام شده را امروز نهایی و تکمیل کردیم و کاری که باید انجام می گرفت تعیین یک مجری برای اجرای طرح بود که این مجری را نیز مشخص کردیم.

معاون آموزشی وزارت علوم همچنین بر ضرورت آماده سازی و فضاسازی برای اجرایی کردن طرح ساماندهی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی تاکید کرد و گفت: در حال حاضر این فضاسازی در حال انجام است و قرار است طبق برنامه زمانی اعلام شده این طرح از سال ۹۹ اجرایی شود.

دکتر خاکی صدیق یادآور شد: اینکه اجرای طرح فوق چه مقداری زمان می برد و یا ابتدا از چه مراکز شروع خواهد شد به مجری طرح بستگی دارد.

وی با تاکید بر اینکه تعداد مراکز آموزش عالی دولتی ما با اجرای طرح ساماندهی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کمتر خواهد شد، افزود: در نتیجه اجرای این طرح برخی مراکز ادغام و یا برخی نیز تجمیع خواهند شد و در استان ها نیز شبکه های علمی تولید می شوند که این شبکه ها به جای موسسات کنونی با ماموریت های خاصی که تعریف خواهد شد فعالیت می کنند.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha